czwartek, 13 maja 2021 11:24

Tarnów. Policyjny pościg trwał godzinę. Kierowca był pod wpływem narkotyków

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Policyjny pościg trwał godzinę. Kierowca był pod wpływem narkotyków

Godzinę trwał policyjny pościg ulicami powiatu tarnowskiego za 43-letnim mężczyzną. Jak się okazało, kierowca był pod wpływem narkotyków. Jazdę zakończył uderzeniem w betonowe ogrodzenie jednej z posesji.

11 maja, tuż przed 20, dwa patrole tarnowskiej Policji jechały w wyznaczone rejony służbowe, drogą wojewódzką 973 w kierunku Tarnowa. W Ilkowicach oba radiowozy wyprzedził na podwójnej linii ciągłej kierowca srebrnej toyoty.

- Policjanci zainterweniowali i podjęli próbę zatrzymania kierowcy. Ten jednak nie zważał na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie i kontynuował brawurową podróż w kierunku Tarnowa. Przez cały czas stwarzał zagrożenie dla innych kierowców, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, omijał wysepki z lewej strony. Po dojechaniu do Tarnowa, do dościgających pirata dołączyły załogi ruchu drogowego - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Kierowca próbował zgubić policjantów na wąskich uliczkach Zgłobic. Wówczas jeden z mieszkańców miejscowości postanowił wyjechać swoim samochodem i zablokować uciekającego. Zdało się to jednak ... na nic, bo mężczyzna uderzył w zagradzające drogę bmw i uciekał dalej.

- Gdy dojechał do ulicy Miłej, gwałtownie skręcił, zjechał w pole orne i uderzył w betonowe ogrodzenie jednej z posesji. Wysiadł z samochodu i próbował kontynuować ucieczkę pieszo. Został jednak bardzo szybko zatrzymany przez mundurowych i przy zastosowaniu chwytów obezwładniających oraz kajdanek doprowadzony do radiowozu - dodaje rzecznik.

Tarnów. Prace na tej ulicy postępują. Wkrótce zmiana organizacji ruchu
Wiadomości Tarnów. Wkrótce kierowcy przejadą po nowej jezdni. Zbliża się zmiana organizacji ruchu.

Kierowcą był 43-letni mieszkaniec Tarnowa. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Doprowadzony na komendę zaczął uskarżać się na złe samopoczucie. W związku z tym trafił do szpitala. Tam jednak jedno z badań wykazało, że ma znacznie zawyżony poziom substancji narkotycznych. Zatrzymany trafił na obserwację. Wczoraj rano opuścił szpital i został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje