czwartek, 13 maja 2021 09:58

Tarnów. Prace na tej ulicy postępują. Wkrótce zmiana organizacji ruchu

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Prace na tej ulicy postępują. Wkrótce zmiana organizacji ruchu

Jak informuje tarnowski magistrat, w najbliższy piątek, 14 maja, nastąpi zmiana organizacji ruchu na Lwowskiej. Prace przeniosą się ze strony północnej na południową.

Prace postępują. Od piątku ruch będzie odbywał się północną stroną ulicy Lwowskiej – po nowej asfaltowej nawierzchni. Ekipy remontowe przeniosą się na stronę południową. Wykonają prace rozbiórkowe i przygotują podbudowę, by pokryć ten fragment jezdni nową warstwą bitumiczną. Wykonanie konstrukcji jezdni poprzedzone zostanie przebudową sieci infrastruktury podziemnej. Tak jak w przypadku pierwszej części modernizacji tego odcinka, tak i teraz najpoważniejszym zadaniem będzie przebudowa połowy ronda Zesłańców Sybiru.

- Będzie miało większą średnicę niż poprzednie, a jego tarcza zostanie przesunięta w kierunku północno-wschodnim. Będzie rondem średnim, dwupasowym, z pięcioma zjazdami – mówi dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji Artur Michałek. – Przy dojeździe do ronda zostanie zamontowana tablica, która wyświetlać będzie informacje o najkrótszej trasie przejazdu do centrum, a także komunikaty i ostrzeżenia.

Przejazd nowym mostem w Ostrowie możliwy później, niż zakładano
Wiadomości Tarnów. Umowa na realizację drugiego, a zarazem ostatniego etapu mostu w Ostrowie została podpisana. Wykonawcą została firma Wolmost z Rzeszowa. Kontrakt opiewa na kwotę 27,5 mln złotych. Przeprawa będzie jednak przejezdna później, niż początkowo zakładano.

W I etapie modernizacji Lwowskiej zostaną zbudowane dwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną oraz dwa parkingi dla samochodów, na których będzie łącznie około 170 miejsc postojowych. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego oraz zajezdnia Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji będą miały nowe wjazdy. Chodnik zostanie poprowadzony południową stroną jezdni, a wzdłuż północnej będzie biegł ciąg pieszo-rowerowy.

Koszt tego etapu to ok. 20 milionów złotych.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje