czwartek, 13 stycznia 2022 11:02

Tarnów. Szykuje się walka na słowa

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów. Szykuje się walka na słowa

Wciąż można wysyłać zgłoszenia dotyczące miejsc, na których widnieją bohomazy czy wulgarne napisy. Zastąpią je grafiki z wierszami mieszkańców. To jeden z projektów realizowanych w ramach stypendium artystycznego, przyznanego Dorocie Omylskiej-Bielat.

Do tej pory zgłosiło się kilkanaście osób, które postanowiły podzielić się z mieszkańcami Tarnowa swoją twórczością. Głównym celem projektu jest stworzenie szlaku wierszy po mieście. Poezja zostanie uwieczniona na murach, na których do tej pory widniały bazgroły czy wulgaryzmy. Kolejnym krokiem będzie wybór wierszy, które zostaną skomponowane graficznie, a potem namalowane albo wrzucone jako szablon na tarnowskich ulicach. Na koniec z gotowych wpisów na ścianach powstanie ścieżka spacerowa online i nowe punkty do zobaczenia na wirtualnej mapie Tarnowa. Dzięki temu łatwiej będzie je znaleźć w mieście, a zebrane słowa dotrą dalej.

– Ludzie przekazują mi tomiki ze swoimi wierszami, podsyłają linki do stron, gdzie publikują

– relacjonuje Dorota Omylska-Bielat, pomysłodawczyni projektu.

Wiersze można wysyłać do końca kwietnia, drogą online (np. przez FB Jestem Miastem). Zdjęcia lub lokalizacje nieestetycznych, czy zabazgranych miejsc należy przesłać na adres: kontakt@jestemmiastem.pl

Inf.: UM Tarnów

Fot.: FB Wiersz na ulicach Tarnowa. Daj słowo miastu

Tarnów - najnowsze informacje