czwartek, 18 marca 2021 08:43

Tarnów. Przewoził narkotyki będąc … pod ich wpływem

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Przewoził narkotyki będąc … pod ich wpływem

Tarnowscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który, nie dość, że prowadził po zażyciu narkotyków, to jeszcze wiózł je w samochodzie. Usłyszał zarzuty. Co mu grozi?

W niedzielę, przed godziną 14, na ul. Słowackiego policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali fiata pandę, za kierownicą którego siedział 33-latek podejrzewany o przewożenie środków odurzających.

- Po przeszukaniu samochodu funkcjonariusze znaleźli w nim prawie kilogram marihuany. Narkotyki, spakowane w dwa, całkiem pokaźnych rozmiarów, foliowe worki, ukryte były w bagażniku. Jako, że tarnowianin zachowywał się podejrzanie, mundurowi poddali go testowi na obecność narkotyków w jego organizmie. Przyrząd do wykrywania środków odurzających wskazał ich obecność. Tym samym stało się jasne, że w tym stanie prowadził samochód - tłumaczy asp. sztab. Olga Lesińska-Żabińska.

Tarnów. Straszył przechodniów bronią, groził i obrażał
W piątkowe popołudnie policjanci z Tarnowa interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym mężczyzny, który będąc w samym centrum miasta szedł chodnikiem, wymachiwał pistoletem i mierzył w kierunku przechodniów.

33-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, po czym policjanci doprowadzili go do tarnowskiej prokuratury rejonowej, by z ust prokuratora mógł usłyszeć zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

- Grozi za to od roku, nawet do 10 lat więzienia. Odpowie też za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków, traktowaną przez polskie prawo karne analogicznie, jak jazda samochodem po alkoholu - dodaje rzeczniczka.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje