wtorek, 16 marca 2021 12:18

Tarnów. Straszył przechodniów bronią, groził i obrażał

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Straszył przechodniów bronią, groził i obrażał

W piątkowe popołudnie policjanci z Tarnowa otrzymali zgłoszenie, wedle którego mężczyzna będąc w samym centrum miasta szedł chodnikiem, wymachiwał pistoletem i mierzył w kierunku przechodniów. Jeden z nich postanowił zareagować, wykręcił numer alarmowy i śledził trasę mężczyzny, podążając za nim dyskretnie.

- W okolicy Placu Kościuszki, agresor musiał jednak odkryć zamiary tarnowianina, bo przystanął, zwrócił się w jego stronę i zaczął mu wygrażać pozbawieniem go życia, przeplatając groźby z obraźliwymi epitetami. Jako, że w ręce cały czas trzymał przedmiot do złudzenia przypominający broń palną, zgłaszający poważnie wystraszył się jego słów - tłumaczy asp. sztab. Olga Lesińska-Żabińska.

W tym momencie na miejscu pojawił się radiowóz. Dzielnicowi z Centrum, widząc co się dzieje, natychmiast zatrzymali sprawcę, który kilka minut później był już w komisariacie przy Narutowicza 6.

Tarnów zerwie współpracę z ukraińskim Tarnopolem? W tle nazwisko zbrodniarza
Czy Tarnów pójdzie śladami Zamościa i zerwie współpracę z ukraińskim miastem Tarnopol? W tle sprawy maluje się decyzja radnych Tarnopola, wedle której uhonorowany patronatem nad miejscowym stadionem został Roman Szuchewycz. Jego postać budzi jednak w Polsce niemałe kontrowersje.

- 42-latek bez meldunku, do końca trzeźwy nie był, więc na poważną rozmowę z policjantami musiał trochę poczekać. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pod adresem mieszkańca Tarnowa gróźb karalnych, za co kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do dwóch lat - dodaje rzeczniczka.

Zabezpieczona broń, to nic innego jak, niewymagająca zezwolenia na posiadanie i miotająca metalowymi kulkami, „wiatrówka”.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje