czwartek, 29 września 2022 10:51

Tarnów. Zbiórka śpiworów dla ukraińskich żołnierzy

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów. Zbiórka śpiworów dla ukraińskich żołnierzy

Podczas wizyty w Tarnowie przewodniczącego Rady Miejskiej Tarnopola Igora Hirchaka, padła prośba o pomoc w postaci śpiworów, na brak których cierpią żołnierze walczący z rosyjską agresją na pierwszej linii frontu.

Nadchodzi zima i walczący z rosyjską agresją ukraińscy żołnierze będą mieli na pierwszej linii frontu coraz trudniejsze warunki bytowe. Dużą pomocą byłoby dla nich dostarczenie śpiworów, które pozwoliłyby lepiej przetrwać najzimniejszą porę roku. M.in. o tym mówił w rozmowie z prezydentem Romanem Ciepielą podczas wizyty w Tarnowie przewodniczący Rady Miejskiej zaprzyjaźnionego z miastem Tarnopola, Igor Hirchak.

Nawet taka drobna pomoc jest istotna dla walczącej Ukrainy. Z pewnością w wielu naszych domach są używane, ale w dobrym stanie śpiwory, które tarnowianie mogliby przekazać w darze. Być może znajdą się tacy, którzy po prostu kupią nowe śpiwory.

– Rozpoczynamy więc w Tarnowie zbiórkę śpiworów dla ukraińskich żołnierzy, które codziennie przyjmowane będą w siedzibie tarnowskiej Straży Miejskiej przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej. Po zebraniu większej liczby śpiwory trafią do Tarnopola, a stamtąd pojadą na front

– informuje urząd miasta.

Źródło/Fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka