środa, 20 kwietnia 2022 10:00

Tarnów. Zmiany organizacji ruchu w rejonie ul. Najświętszej Marii Panny

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów. Zmiany organizacji ruchu w rejonie ul. Najświętszej Marii Panny

MPEC Tarnów informuje, że w związku z rozbudową miejskiej sieci ciepłowniczej w rejonie tarnowskiej Starówki nastąpią zmiany organizacji ruchu w rejonie ul. Najświętszej Marii Panny w Tarnowie.

Zostaną one wprowadzone w dwóch etapach:

Od soboty (23 kwietnia) od godz. 16:00 do wtorku (26 kwietnia) godz. 5:00 ul. Najświętszej Marii Panny w Tarnowie zostanie zamknięta dla pojazdów na odcinku od sklepu ogrodniczego przy Burku (znajdującego się przy skrzyżowaniu ul. N.M. Panny i Placu Bema) do końca mostu na Potoku Wątok.

Zamknięte będą również drogi wewnętrzne na wyłączonym z ruchu odcinku wzdłuż Wątoku oraz zjazdy do posesji. Piesi będą mogli poruszać się wyłącznie chodnikiem po wschodniej stronie ul. Najświętszej Marii Panny.

Dla pojazdów zostaną wyznaczone objazdy przez ul. Bernardyńską, Szeroką, Lwowską, Dąbrowskiego, Konarskiego i Narutowicza wraz z odwróceniem kierunku ruchu na odcinkach ul. Najświętszej Marii Panny: od sklepu ogrodniczego przy Burku do ul. Bernardyńskiej, od ul. Narutowicza do mostu na Potoku Wątok - dojazd do ul. Nadbrzeżnej Dolnej.

We wtorek (26 kwietnia) po godz. 5:00 ruch na ul. Najświętszej Marii Panny zostanie przywrócony do normalnych warunków.

Od wtorku (26 kwietnia) do czwartku (12 maja) zostanie wprowadzony zakaz poruszania się pojazdów i pieszych na drodze dojazdowej do firm i punktów usługowych, zlokalizowanej wzdłuż Potoku Wątok, po zachodniej stronie ul. Najświętszej Marii Panny, na działce 178/5. Spowoduje to brak możliwości dojazdu pojazdów do znajdujących się tam budynków. Dojście dla pieszych możliwe będzie wyłącznie od strony ul. Łaziennej.

Prace MPEC S.A. w Tarnowie prowadzone są w celu umożliwienia korzystania z ciepła systemowego nowym odbiorcom oraz optymalizacji pracy miejskiej sieci ciepłowniczej i poprawy bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców Tarnowa.

Fot.: Ilustracyjne
Inf.: MPEC Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje