środa, 25 marca 2020 15:29

Tarnowscy policjanci odzyskali wiele cennych przedmiotów. Szukają ich właścicieli

Autor Marzena Gitler
Tarnowscy policjanci odzyskali wiele cennych przedmiotów. Szukają ich właścicieli

Tarnowscy policjanci zatrzymali złodzieja, który okradał domy jednorodzinne w Tarnowie i powiecie tarnowskim. Zabezpieczyli też wiele cennych przedmiotów, pochodzących z kradzieży. Teraz poszukują ich właścicieli. Zobacz zdjęcia!

Złodziej działał na terenie Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Do włamań do domów jednorodzinnych dochodziło m.in w Janowicach, Tarnowie i Bogoniowicach. Straty oszacowano na blisko 10 tysięcy złotych.

Podczas włamań ginęły elektronarzędzia oraz elementy wyposażenia i instalacji, obrazy, stare wydania książek, a nawet 2 akordeony, alkohol i całkiem spora część… wieprza.

Mężczyzna wpadł, gdy postanowił wrócić w miejsce ostatniej kradzieży po zagubiony łom. Zatrzymali go tarnowcy policjanci. W bagażniku użytkowanego przez niego samochodu mundurowi znaleźli pochodzące z włamań rzeczy, w tym wieprzowinę i zwoje kiełbasy oraz niewielką ilość ukrytej pod siedzeniem amfetaminy.

41-latek, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i posiadania środków odurzających, popełnione w warunkach recydywy. Okazało się bowiem, że już wcześniej odsiadywał wyroki za kradzieże i włamania. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

W trakcie prowadzonego śledztwa policjanci odzyskali wiele pochodzących z kradzieży przedmiotów, których właścicieli obecnie poszukują.

Osoby, które rozpoznają swoje przedmioty na prezentowanych zdjęciach proszone są o kontakt z śledczymi z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod numerem telefonu 14 6281215 (47 831 1215) w godzinach 7-15 lub całodobowym numerem telefonu dyżurnego tarnowskiej komendy 14 628 1222 (47 831 1222).

Tarnów - najnowsze informacje