środa, 30 września 2020 11:24

Tatry. Śmigłowiec i psy tropiące szukają Joanny Felczak

Autor Marzena Gitler
Tatry. Śmigłowiec i psy tropiące szukają Joanny Felczak

Z lądu i powietrza, od 10 dni prowadzone są intensywne poszukiwania zaginionej Joanny Felczak. 40-latka z Warszawy 20 września 2020 roku po 8.00 wyszła z pensjonatu, kierując się na tatrzańskie szlaki. Do poszukiwań wykorzystywany był śmigłowiec TOPR-u, policyjne drony, jak również specjalistyczne psy poszukiwawczo-ratownicze. Ostatnie prawdopodobne miejsce pobytu zaginionej to Hala Gąsienicowa w Tatrach.

W poszukiwaniach biorą udział policjanci z różnych wydziałów zakopiańskiej komendy policji wraz z Ratownikami Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W działaniach oprócz policjantów udział biorą funkcjonariusze straży pożarnej oraz strażacy ochotnicy. Ponadto na apel o pomoc licznie odpowiedzieli ratownicy Grup Ratowniczo-Poszukiwawczych. Do działań wykorzystywane są specjalistyczne policyjne drony oraz śmigłowiec TOPR-u. Mundurowych wspomagają w działaniach także specjalnie wyszkolone psy tropiące wraz z przewodnikami. Policjanci i ratownicy przeszukują niedostępny teren w pobliżu szlaków turystycznych oraz inne niebezpieczne miejsca w rejonie Hali Gąsienicowej w Tatrach.

Przypominamy, że Joanna ma 40 lat, 175 cm wzrostu, krótkie jasne włosy, niebieskie oczy, szczupłą budowę ciała i najprawdopodobniej ubrana była niebieską bluzę dresową, granatowy T-shirt, czarne legginsy, ciemne buty sportowe. Miała przy sobie nieduży, niebieski plecak.

Trwają poszukiwania Joanny Felczak. Z nagrań monitoringu wynika, że w niedzielę 20.09 ok godziny 11:30 wyszła ze...

Posted by Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR on Tuesday, September 29, 2020

W przypadku zauważenia Joanny lub posiadania informacji, gdzie zaginiona może przebywać, prosimy o natychmiastowy kontakt z najbliższą jednostka Policji. Szczególnie ważne mogą okazać się informacje z niedzieli 20 września 2020 roku z rejonu schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej! - apeluje Policja.

Grupę Zaginęła Joanna Felczak - Zakopane utworzyła na Facebooku siostra zaginionej. "Istnieje przypuszczenie, że Joasia w niedzielę 20.09 wyszła ze Schroniska Murowaniec szlakiem niebieskim w kierunku Zawratui przechodziła koło Czarnego Stawu Gąsienicowego. Jeśli ktoś z Was był w niedzielę 20.09 w godzinach 11:00 - 14:00 nad Czarnym Stawem Gąsienicowym, robił tam zdjęcia i zauważy na nich kobietę odpowiadającą rysopisowi Joasi: wysoka, szczupła, włosy koloru blond, niebieski T-shirt, niebieska bluza dresowa, niebieskie leggingsy (ciemne - niebieskie lub czarne), niebieski plecak, sportowe buty. Bardzo proszę o pilny kontakt" - apeluje.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje