piątek, 14 czerwca 2024 14:25

Tattoofest 2024: Święto Sztuki Tatuażu w Krakowie

Autor Mateusz Łysik
Tattoofest 2024: Święto Sztuki Tatuażu w Krakowie

Kraków po raz kolejny stanie się stolicą tatuażu podczas 17. edycji Tattoofest, największego w Polsce wydarzenia poświęconego tatuażowi. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 15-16 czerwca w hali Expo na ulicy Galicyjskiej 9. Organizowane od 2006 roku, Tattoofest przyciąga miłośników tatuażu z całego kraju i zagranicy, tworząc wyjątkowe miejsce do wymiany doświadczeń i prezentacji artystycznych osiągnięć.

Międzynarodowe Gwiazdy Tatuażu

W tegorocznej edycji festiwalu wezmą udział setki artystów, w tym mistrzowie z Tajwanu, artyści z Kanady oraz czołowi przedstawiciele sztuki tatuażu z niemal każdego kraju Europy i Polski. To doskonała okazja, aby spotkać się z najlepszymi artystami, zobaczyć ich prace na żywo i skorzystać z możliwości wykonania unikalnych tatuaży.

Tattoofest to nie tylko tatuaże, ale także wiele dodatkowych atrakcji. Wśród specjalnie wydzielonych stref znajdą się:

  • Piercing Zone — Przekłujże się!: Specjalna strefa poświęcona piercingowi, z profesjonalnymi usługami i pokazami.
  • Design & Fashion Zone: Prezentacja najnowszych trendów w modzie i designie związanych z kulturą tatuażu.
  • Art Zone: Wystawy i warsztaty artystyczne, na których będzie można zobaczyć i nauczyć się tradycyjnych technik malowania tatuaży.
  • Gaming Zone: Retro gry komputerowe z lat 70., 80. i 90., które przeniosą uczestników w czasie.
  • Graffiti Zone: Pokazy i warsztaty graffiti na świeżym powietrzu.
  • Food Trucks Zone: Różnorodne food trucki serwujące smakołyki z całego świata.
  • Kids Zone: Specjalna strefa dla najmłodszych z licznymi atrakcjami i animacjami.

Strefa Dialogu - Posłuchajże

Po raz trzeci Tattoofest zaprosi do Strefy Dialogu, gdzie odbędą się spotkania z niezwykłymi osobistościami ze świata tatuażu i nie tylko. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Katarzyna Puzyńska, autorka kryminałów, Dawid Karpiuk, wokalista i gitarzysta Dziwnej Wiosny, Filip Wolański, główny trener Grappling Kraków oraz youtuber Maciej Dąbrowski znany jako Człowiek Warga.

Na konwencie będzie również specjalna strefa poświęcona tatuażom z lat 90., gdzie będzie można zobaczyć archiwalne materiały, a także wykonać tatuaże w stylu retro. Organizatorzy zaprosili czołowych artystów z Polski i zagranicy, którzy zaprezentują swoje umiejętności w tej retro stylistyce.

Akcja "Masz Tatuaż? Oddaj Krew!"

W ramach Tattoofest odbędzie się również akcja krwiodawstwa. W niedzielę 16 czerwca pod halą festiwalową stanie krwiobus, gdzie będzie można oddać krew i obalić mit, że osoby z tatuażami nie mogą być dawcami krwi.

Bilety na Tattoofest 2024 dostępne są w przedsprzedaży na oficjalnej stronie, jak i w kasach biletowych przed wejściem na wydarzenie.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka