poniedziałek, 13 lipca 2020 16:00

Terlikowski: Pedofilia w polskim Kościele. Kto za nią odpowiada?

Autor Mirosław Haładyj
Terlikowski: Pedofilia w polskim Kościele. Kto za nią odpowiada?

Tomasz Terlikowski i ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w swojej najnowszej książce pt. "Kościół ma być przezroczysty", która ukazała się nakładem wydawnictwa Esprit, zajmują się problemami polskiego Kościoła, które wstrząsały nim w ostatnim czasie.

Pedofilia i molestowanie nieletnich, skandale finansowe, problem lustracji i lawendowej mafii są przez obu autorów omawiane bez tabu i fałszywego wstydu. Wypływa to ze wspólnego przekonania, że Kościół ma być przezroczysty.

Redaktora Tomasza Terlikowskiego zapytaliśmy, czy jest szansa, żeby Kościół w Polsce był przejrzysty i co zrobić, żeby mógł się taki stać. Zapraszamy do obejrzenia naszego wywiadu.

Kościół ma być przezroczysty

Ostatnie miesiące pokazały wyraźnie, że potrzebny jest zupełnie inny sposób mówienia o Kościele - o jego słabościach, o sprawach, które wymagają wyjaśnienia, o trudnych momentach jego historii.

W najnowszej książce ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski wraz z Tomaszem P. Terlikowskim starają się spojrzeć na rzeczywistość Kościoła XXI wieku obciążonego skandalami seksualnymi, finansowymi i moralnymi. Udowadniają, że można o tym wszystkim rozmawiać otwarcie i z szacunkiem - przede wszystkim z szacunkiem dla prawdy. I raz jeszcze przypominają, że tylko dzięki prawdzie i otwartemu dialogowi, będziemy mogli doświadczyć oczyszczenia.

Wiecej na stronie wydawnictwa.

Fot. i opis książki pochodzą od wydawcy

Rozmowy na Rękawce

Rozmowy na Rękawce - najnowsze informacje

Rozrywka