poniedziałek, 16 maja 2022 13:44

To będzie masakra! Zamkną drogę w Grabówkach

Autor Marzena Gitler
To będzie masakra! Zamkną drogę w Grabówkach

Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce poinformował o zamknięciu drogi powiatowej Grabówkach. Ruchliwa trasa zostanie zamknięta na prawie miesiąc, a kierowców czekają długie objazdy.

Droga nr 2035K relacji Wieliczka - Grabówki zostanie zamknięta od godziny 7.00 dnia 23 maja do godziny 8.00 dnia 20 czerwca 2022 r. Na tym odcinku trwa prowadzona przez Powiatu Wielickiego oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przebudowa drogi.

Zamkną drogę w Grabówkach. Będą objazdy!

Objazd dla zamkniętego odcinka drogi w obu kierunkach poprowadzono drogami: drogą powiatową nr 2028K na odcinku od drogi powiatowej nr 2035K w m. Grabówki do skrzyżowania z ul. E. Drużbackiej w Krakowie, ul. E. Drużbackiej do skrzyżowania z ul. Krzemieniecką w Krakowie, następnie ul. Sadową, ul. T. Kościuszki i ul. Jedynaka w Wieliczce.

Z powodu przebudowy przez miesiąc zamknięta będzie ruchliwa droga w Grabówkach - mapa Głos 24 / Open Street Maps

Droga w Grabówkach to ważna trasa z powiatu wielickiego do Krakowa. Jeżdżą nią codziennie tysiące samochodów dostawczych i mieszkańcy, skracając sobie trasę z Sygneczowa czy Podstolic.

Utrudnienia dla kierowców! Zamkną drogę w Grabówkach w gm. Wieliczka - - mapa Głos 24 / Open Street Maps

Jak zapewnia ZDP w Wieliczce, dojazd do poszczególnych posesji  będzie zapewniony i ustalany indywidualnie przez przedstawicieli wykonawcy w uzgodnieniu z mieszkańcami. Trasy zastępcze dla komunikacji zbiorowej oraz zmiany rozkładów jazdy zostaną wyznaczone przez każdego z przewoźników indywidualnie.

Przypomnijmy, rozpoczęta na jesieni inwestycja, która już wcześniej powodowała spore utrudnienia dla kierowców i mieszkańców, potrwa aż do połowy 2023 roku,  - Sama inwestycja potrwa aż do połowy 2023 roku. Wierzymy w to, że mieszkańcy Grabówek będą się wykazywać zrozumieniem, bo jest to inwestycja naprawdę bardzo potrzebna. Myślę, że wszyscy będą z tego zadowoleni, a przede wszystkim poprawi się bezpieczeństwo na drogach powiatu wielickiego - mówił w rozmowie z Głosem24 członek zarządu Powiatu Wielickiego Tomasz Broniowski.

Modernizacja drogi pochłonie ponad 10,5 miliona złotych. Powiat Wielicki uzyskał na nią dofinansowanie w wysokości 5 mln zł. W ramach inwestycji przebudowana zostanie cała droga, która otrzyma nową nawierzchnię i chodnik. Droga zostanie poszerzona, wykonane zostaną wszystkie prace związane z modernizacją infrastruktury teletechnicznej, wodociągowej i gazowej. Zmieni się też łuk drogi w Grabówkach.

fot. Mateusz Łysik / Głos24

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje