środa, 23 marca 2022 00:40

Wieliczka. W Grabówkach będzie bezpieczniej. Kiedy koniec inwestycji?

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. W Grabówkach będzie bezpieczniej. Kiedy koniec inwestycji?

Niebezpieczna droga w Grabówkach teraz to wielki plac budowy. Za nieco ponad rok będą tu szersze i wygodniejsze jezdnie oraz chodniki. Poprawiony też zostanie łuk drogi.

Niespełna rok temu, 23 kwietnia 2021 Powiat Wielicki otrzymał promesę z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2021 rok, wysokości 7, 9 mln zł na dwie inwestycje: rozbudowę drogi powiatowej nr 2035K w miejscowości Grabówki i rozbudowę drogi powiatowej w Grajowie. Obie inwestycje już trwają.

Ta w Grajowie jest znacznie zaawansowana i zakończy się 30 lipca 2022.

Druga z inwestycji - przebudowa drogi powiatowej w Grabówce idzie pełna parą.

- Stoimy na początku przebudowywanej drogi w miejscowości Grabówki, która zostaje przebudowywana ze środków Powiatu Wielickiego oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łączna łączna kwotę tej inwestycji to ponad 10,5 miliona, Powiat Wielicki uzyskał dofinansowanie w wysokości 5 mln zł na tę inwestycję - mówi Tomasz Broniowski, członek Zarządu Powiatu Wielickiego.

To bardzo potrzebna inwestycja, wyczekiwana od wielu lat. -  Droga przez Grabówki to jedna z najbardziej niebezpiecznych dróg na terenie powiatu wielickiego - przypomina Tomasz Broniowski.  

Przebudowana zostanie cała droga, która otrzyma nową nawierzchnię i chodnik. Droga zostanie poszerzona, wykonane zostaną wszystkie prace związane z modernizacją infrastruktury teletechnicznej, wodociągowej i gazowej. Zmieni się też łuk drogi w Grabówkach.

Duża i kosztowna inwestycja potrwa aż do połowy 2023 roku, powodując spore utrudnienia dla kierowców i mieszkańców. - Sama inwestycja potrwa aż do połowy 2023 roku. Wierzymy w to, że mieszkańcy Grabówek będą się wykazywać zrozumieniem, bo jest to inwestycja naprawdę bardzo potrzebna. Myślę, że wszyscy będą z tego zadowoleni, a przede wszystkim poprawi się bezpieczeństwo na drogach powiatu wielickiego - dodaje Tomasz Broniowski.

fot. Powiat Wielicki

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka