poniedziałek, 22 czerwca 2020 12:40

"Co za bezczelność"! Znany kompozytor pozwie Dudę. Chodzi o niedzielny wiec w Krakowie

Autor Mirosław Haładyj
"Co za bezczelność"! Znany kompozytor pozwie Dudę. Chodzi o niedzielny wiec w Krakowie

O decyzji kompozytor poinformował w niedzielę, 21 czerwca na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Podczas niedzielnego wiecu w Krakowie sztab prezydenta wykorzystał utwór "Miejcie nadzieję". Oburzony kompozytor tego utworu zapowiedział, że w związku z tym faktem występuje na drogę prawną.

Zbigniew Preisner, bo o nim mowa, nie omieszkał we wpisie dodać, że nie popiera kandydatury Andrzeja Dudy i nie życzy sobie wykorzystywania swojej twórczości do promocji obecnego prezydenta.

View this post on Instagram

Moi Drodzy, dzisiaj na Małym Rynku w Krakowie z „Dudabusu” została bez mojej zgody wyemitowana moja piosenka „Miejcie nadzieję”. Co za bezczelność?! A. Duda, kandydat na prezydenta, łamie moje osobiste prawa autorskie. Informuję, że nie popieram Pana kandydatury i nie życzę sobie wykorzystywania mojej twórczości do Pana promocji. Występuję na drogę prawną. Zbigniew Preisner • Dear Friends, it is probably difficult to even understand. In the 80s I composed music to the poem Miejcie nadzieję (Let’s have hope). Today it was broadcasted by the team of Andrzej Duda’s campaign (who is running to be re-elected for president), abusing my copyrights. I don’t support Andrzej Duda, I don’t agree with the way he uses his power and I request that my artistic works are not used to promote anything connected with his campaign and his community. Zbigniew Preisner

A post shared by Zbigniew Preisner (@zbigniew_preisner_official) on

Inf. Instagram/Zbigniew Preisner
Fot.: Twitter/Beata Szydło

Kraków

Kraków - najnowsze informacje