środa, 29 grudnia 2021 21:32

To była czarna środa w Europie. W których krajach padły rekordy zakażeń?

Autor Mirosław Haładyj
To była czarna środa w Europie. W których krajach padły rekordy zakażeń?

W związku z pojawieniem się nowego warianta koronawirusa (Omikron) na całym kontynencie europejskim padają rekordy zakażeń i zgonów wywołanych przez mutację.

Informowaliśmy, że w środę (29 grudnia) padł w Polsce rekord zgonów wywołanych koronawirusem. Także w innych państwach europejskich odnotowane są rekordowe dane epidemiczne.

Francja

Minionej doby poinformowano we Francji o rekordowym dziennym przyroście zakażeń koronawirusem. W środę (29 grudnia) Olivier Veran francuski minister zdrowia poinformował o kolejnych 208 tys. przypadkach.

Dania

Do grona rekordzistów dołączyła Dania. W tym kraju odnotowano najwięcej na świecie dobowych zakażeń koronawirusem w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. 29 grudnia poinformowano o 23 228 nowych przypadkach koronawirusa. W minionym tygodniu ponad jeden mieszkaniec Danii na 60 otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Niemcy

W Niemczech odnotowano wzrost zakażeń nową mutacją koronawirusa. Instytut im. Roberta Kocha (RKI) poinformował we wtorek (28 grudnia) o wykryciu ponad 10 tys. takich przypadków. W ciągu jednej doby liczba wzrosła o 45 proc.

Włochy

We Włoszech odnotowano minionej doby aż 98 tys. zakażeń Covid-19, co stanowi najwyższy wskaźnik od początku epidemii. Najwięcej przypadków nowego wariantu koronawirusa wykryto w Lombardii. Od wtorku poinformowano tam o ponad 32 tys.

Portugalia

Najwięcej zakażeń koronawirusem od początku epidemii (26 tys.) wykryto minionej doby w Portugalii. Ministerstwo zdrowia przyczynę tej sytuacji upatruje w dominującym w kraju wariancie Omikron.

Wielka Brytania

W Wielkiej Brytanii liczba nowych zakażeń koronawirusem kolejny dzień jest najwyższa od początku epidemii. W środę poinformowano o kolejnych 183 037 przypadkach. Za 90% nowych infekcji odpowiada Omikron. W Anglii rośnie również ilość osób, które wynagają hospitalizacji.

Inf.: PAP

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje