poniedziałek, 30 sierpnia 2021 16:56

To jedyne przedszkola w powiecie, gdzie odbywają się zajęcia z treningu mentalnego dla dzieci

Autor Artykuł zewnętrzny
To jedyne przedszkola w powiecie, gdzie odbywają się zajęcia z treningu mentalnego dla dzieci

Już we wtorek, 31 sierpnia otwarta zostanie trzecia placówka Tęczowej Krainy w powiecie suskim – tym razem jest to nowa placówka w Jordanowie. Zapraszam wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami na Dzień Otwarty – aby zobaczyć nasze przedszkole – we wtorek, 31 sierpnia od godziny 13:30 do 16:00 w Jordanowie, przy ulicy Generała Maczka 85 F.

Oprócz bogatej oferty zajęć dodatkowych i codziennych zajęć z języka angielskiego, to co wyróżnia placówki Tęczowej Krainy to zajęcia z rozwoju osobistego – czyli trening mentalny KIDS – dla dzieci. Prowadząca jest certyfikowanym trenerem mentalnym Junior i wie, jak bardzo dzieci potrzebują tego typu zajęć. Głównym celem jest praca z potencjałem dziecka. Czyli uczymy dzieci – jak mają uwierzyć we własne możliwości, jak mogą poradzić sobie ze stresem, złością, smutkiem. Jak mogą współpracować w grupie, jak mają być odważne i jak mają rozpoznać swoja wartość. Jak szanować siebie i innych i jak dawać sobie prawo do sukcesu jak i do porażki. To właśnie te umiejętności będą stanowiły o tym jak dziecko poradzi sobie w szkole, a następnie w dorosłym życiu.

W najbliższym czasie zostaną uruchomione w salach przedszkola, popołudniowe zajęcia także dla nieco starszych dzieci – Mental Kids+. Jeszcze w tym roku uruchomione zostania grupy dla rodziców, którzy chcą dobrze się bawić, a przy tym działać na korzyść swojego dziecka.

Jeśli jesteś rodzicem i zastanawiałeś się kiedyś, który z etapów edukacji jest najważniejszy? To podpowiadamy, że jest to – PRZEDSZKOLE!

To właśnie w przedszkolu dzieci nabywają umiejętności, które towarzyszą im przez całe życie. Jeśli w przedszkolu nauczą się zawiązywać relacji z innymi, to będą w życiu otwartymi na nowe kontakty ludźmi. Jeżeli w przedszkolu uwierzą w swoje talenty i możliwości – będą ciekawymi świata uczniami.

Motto przedszkoli Tęczowej Krainy brzmi: „Wszystko, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym, jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu” a jego autorem jest Robert Fulghum. Hasło to, jest ponadczasowe. Dlatego Rodzicu, nie rezygnuj z tego, by Twoje dziecko chodziło do przedszkola, tylko uczyń je szczęśliwym i daj możliwości do rozwoju.

– Zapraszam do Tęczowych Krain w Jordanowie i w Juszczynie

– mówi Danuta Rusin, właściciel oraz dyrektor przedszkoli Tęczowa Kraina, trener mentalny.

Plakat zapowiadający otwarcie przedszkola/Fot.: Tęczowa Kraina
Plakat zapowiadający otwarcie przedszkola/Fot.: Tęczowa Kraina

Przedszkole powstało przy współfinansowaniu ze środków unijnych w ramach programu „Przedszkolakiem warto być”.

Fot. i inf.: Tęczowa Kraina

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje