piątek, 31 maja 2024 10:55

To już dzisiaj! W Tarnowie odbędzie się Zjazd Berneńczyków

Autor Patryk Trzaska
To już dzisiaj! W Tarnowie odbędzie się Zjazd Berneńczyków

Dziś po raz jedenasty w Tarnowie odbędzie się Zjazd Berneńczyków. Wydarzenie, co roku przyciąga miłośników  psów pasterskich z całej Polski. Parada, pełna kolorowych strojów i radosnych psów, rozpocznie się o godzinie 16:00 spod Klubu Sportowego „Tarnovia” na ulicy Bandrowskiego.

Zjazd Berneńczyków to coroczne święto, które nie tylko celebruje te piękne psy, ale także integruje lokalną społeczność i promuje odpowiedzialne podejście do zwierząt.

Organizatorka wydarzenia, Barbara Truty, zaprasza wszystkich miłośników psów do dołączenia do parady, niezależnie od rasy pupila. Uczestnicy, zarówno psy jak i ich właściciele, będą ubrani w bawarskie stroje, co ma dodać wydarzeniu wyjątkowego uroku. „Zachęcamy do dołączenia do samej parady, bez znaczenia jest tutaj rasa pieska. Można je także wystroić, by pasowały tematycznie do imprezy” – mówi Truty.

Tegoroczna trasa parady prowadzić będzie ulicą Krakowską aż do Rynku, gdzie na uczestników czekać będzie szereg atrakcji. W programie przewidziano pokaz akrobatyczny Izabeli Czerwonki oraz występ muzyczny Mariusza Kolinki. Strażacy z OSP zaprezentują także pokaz wozu strażackiego, co z pewnością zainteresuje zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Organizatorzy przypominają jednak o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: „Musimy jednak pamiętać, że zawsze trzeba zapytać o zgodę właściciela, bo psiaki są w różnych nastrojach i bardzo różnie reagują. Tego trzeba uczyć dzieci, że nie można podejść po prostu do psa i go pogłaskać, to się może okazać niebezpieczne” – przestrzega Truty.

źródło: UM Tarnów

Foto: Artur Gawle/UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka