czwartek, 14 października 2021 07:02

„To mocne wsparcie dla Sądecczyzny”. Będzie pomocny także pacjentom z Covid-19

Autor Aleksandra Tokarz
„To mocne wsparcie dla Sądecczyzny”. Będzie pomocny także pacjentom z Covid-19

Szpital im. dr Józefa Dietla w Krynicy-Zdroju zyskał nowy aparat RTG. Na zakup nowego stacjonarnego aparatu placówka otrzymała dotację z Ministerstwa Zdrowia z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Koszt zakupu sprzętu to ponad 1,5 miliona złotych. Dzięki temu placówka mogła wymienić stary, wysłużony aparat.

- Zakup nowego aparatu RTG z całą pewnością pomoże w szybkiej i precyzyjnej diagnostyce pacjentów, także tych zakażonych wirusem COVID-19. Ma to szczególne znaczenie w kontekście lokalizacji i uzdrowiskowego charakteru Krynicy-Zdroju. To mocne wsparcie dla Nowosądecczyzny. Dziękuję zarazem Panu Dyrektorowi, jak i całemu personelowi medycznemu za wkład w walkę z epidemią i bardzo dobrą współpracę – mówił podczas uroczystego odbioru pracowni rentgenowskiej wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Dofinansowanie przekazane z puli środków Ministerstwa Zdrowia w stu procentach pokryje koszty zakupu nowego sprzętu. To ważne, by mieszkańcy mogli korzystać z możliwości diagnostycznych Szpitala w coraz szerszym zakresie – podkreślił wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

- Poprzedni aparat wykonywał około 20 tysięcy zdjęć rocznie, obsługując mieszkańców pobliskiego regionu. Liczę, że nowe urządzenie posłuży jeszcze przez wiele lat naszym pacjentom – podsumował dyrektor placówki Sławomir Kmak.

Środki na modernizację sali przekazało Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu oraz prywatni sponsorzy.

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje