czwartek, 4 lutego 2021 12:46

To pewne! Forum Ekonomiczne ostatecznie opuszcza Krynicę-Zdrój

Autor Aleksandra Tokarz
To pewne! Forum Ekonomiczne ostatecznie opuszcza Krynicę-Zdrój

Po 29 latach Forum Ekonomiczne opuszcza Krynicę-Zdrój. Region traci jedno z najważniejszych wydarzeń, które co roku odbywało się w tym rejonie. We Wrocławiu podpisano sześcioletnią umowę - Forum Ekonomiczne przenosi się do Karpacza.

Dziś we Wrocławiu została podpisana deklaracja o współpracy przy organizacji Forum Ekonomicznego w Karpaczu przez najbliższe sześć lat.

- Deklaracja oznacza pełne zaangażowanie tych Partnerów, zarówno organizacyjne jak i finansowe, w rozbudowę Forum Ekonomicznego i zwiększanie jego znaczenia jako najważniejszego kongresu gospodarczego w Środkowej Europie. Szczególnie cieszy mocne zaangażowanie w ten projekt lokalnych samorządów, bo bez harmonijnej współpracy z nimi niemożliwy byłby sukces Forum - czytamy w komunikacie Instytutu Studiów Wschodnich.

Producenci odzieży na krawędzi. „Nie mamy perspektywy, nie wiemy co będziemy robili jutro”
Zamknięte restauracje to brak wesel. Brak wesel to strata wielu kolejnych przedsiębiorców. Łańcuch ciągnie za sobą kolejne branże, o których problemach nie mówi się głośno. Jedną z takich branż jest produkcja odzieży. Jej przedstawiciele otwarcie mówią, że nie wiedzą, czy przetrwają do wiosny. - Pr…

Przeniesieniu Forum Ekonomicznego do Karpacza kończy okres 28 lat jego funkcjonowania w Krynicy-Zdroju. - Dla Instytutu Studiów Wschodnich, organizatora Forum, była to niezwykle trudna decyzja. Przerywa ona tradycję współpracy z tym kurortem i staje się dużym wyzwaniem wizerunkowym, organizacyjnym a nawet sentymentalnym. Jednak zmiana lokalizacji była niezbędna, bo nie udało się osiągnąć zrozumienia z władzami Krynicy. Proponowane przez nie rozwiązania organizacyjne i coraz to nowe lokalizacje tymczasowych obiektów stwarzały zbyt wiele ryzyk logistycznych, administracyjnych oraz w obszarze bezpieczeństwa. Dodatkowo przez rozproszenie obiektów Forum w Krynicy nastąpiłyby zmiany jego wyjątkowego charakteru - napisano.

Jak czytamy w komunikacie, z uwagi na prawie 30 lat funkcjonowania Forum w uzdrowisku, Instytut Studiów Wschodnich do końca starał się o podtrzymanie tej współpracy. Nawet po zakończeniu okresu przyjmowania ofert na współpracę przy organizacji Forum, Instytut rozpatrywał kolejne propozycje składane przez województwo Małopolskie. Komisja przetargowa powołana przez Radę Programową Forum Ekonomicznego specjalnie zebrała się w środę (3 lutego), by przeanalizować ostatnią z tych ofert. - Władze uzdrowiska Krynica-Zdrój nie były jednak skłonne w pełni przychylić się do najważniejszych wymogów organizatorów. W efekcie komisja przetargowa utrzymała swoją wcześniejszą decyzję o podjęciu współpracy przez najbliższe sześć lat z Karpaczem - napisano.

fot. Forum Ekonomiczne

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje