czwartek, 13 lutego 2020 16:23

To są warunki do jazdy! Dwa metry śniegu i obie trasy z Kasprowego otwarte [ZDJĘCIA]

Autor Tomasz Stępień
To są warunki do jazdy! Dwa metry śniegu i obie trasy z Kasprowego otwarte [ZDJĘCIA]

Od dzisiaj, 13 lutego, narciarze mogą korzystać z kolei i trasy w Dolinie Goryczkowej oraz nartostrady do Kuźnic. Czynne są także koleje krzesełkowe w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej oraz kolej linowa z Kuźnic na Kasprowy Wierch. Warunki narciarskie są bardzo dobre, pokrywa naturalnego śniegu sięga prawie dwóch metrów.

Kasprowy Wierch przyciąga do Zakopanego amatorów sportów zimowych z całego kraju – trasy w Dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej jako jedyne w Polsce umożliwiają bowiem jazdę w wysokogórskich i alpejskich warunkach. Poprzez swoją lokalizację i ukształtowanie tras Kasprowy Wierch jest wyjątkowym miejscem do uprawniania narciarstwa.

Każdej nocy na Kasprowym Wierchu mamy do przygotowania w sumie ponad 30 hektarów tras. W ostatnich dniach prace utrudniał nam bardzo silny wiatr, ograniczona widoczność, oszronienie i oblodzenie kolei. Pogoda w końcu poprawiła się i możemy zaprosić narciarzy na nasze trasy  – mówi Marian Szewczyk, dyrektor ośrodka PKL Kasprowy Wierch.

W lutym kolej główna PKL Kasprowy Wierch czynna jest od 8:00 do 17:00. Ostatni wyjazd możliwy jest do godz. 15:00. Koleje krzesełkowe w Dolinach Goryczkowej i Gąsienicowej czynne są w lutym od godz. 8:30 do godz. 16:00.

Skipassy na Kasprowy Wierch są dostępne w kasach i sklepie internetowym www.sklep.pkl.pl. Żeby uniknąć oczekiwania w kolejce wystarczy zarejestrować się na stronie, wybrać odpowiedni skipass, a potem odebrać doładowaną nim kartę PKLpass w skipassomacie lub jednym z punktów BOK. Karta PKLpass pozwala na ominięcie kolejek i zakup przejazdów na sześć kolei w ośrodkach PKL.

fot: Paweł Murzyn

Podhale

Podhale - najnowsze informacje