sobota, 4 czerwca 2022 09:20

To szok dla klientów! Popularny sklep opuszcza Polski rynek po 25 latach

Autor Katarzyna Jamróz
To szok dla klientów! Popularny sklep opuszcza Polski rynek po 25 latach

Jak informuje portal dlahandlu.pl sieć Carrefour wycofuje się z Polski. Francuskie sklepy w naszym kraju obecne były od 1997 roku.

Z nieoficjalnych informacji portalu dlahandlu.pl wynika, że nowym nabywcą sklepów Carrefour w Polsce może zostać fundusz Mid Europa Partners, który zajmuje się inwestowaniem w Europie Środkowo-Wschodniej. – Nie udzielamy informacji oraz nie komentujemy doniesień dotyczących transakcji, w które rzekomo jesteśmy zaangażowani – przekazali w rozmowie z portalem przedstawiciele Mid Europa Partners.

Fundusz Mid Europa Partners najbardziej kojarzy się z siecią sklepów Żabka. W latach 2011-2017 zajmował się jej rozwojem. W Polsce jest jednym z akcjonariuszy grupy Allegro, a także inwestował w takie marki jak Symfonia, Hortex, Polskie Koleje Linowe czy Luxmed.

Francuska sieć zamierza opuścić nie tylko nasz kraj, ale również Słowację i Tajwan. Na podanie konkretnych informacji, kiedy miałoby dojść do ich zamknięcia jest jeszcze za wcześnie. Sklepy Carrefour nadal są czynne.

Na koniec pierwszego kwartału, francuska grupa miała w Polsce 935 sklepów (92 hipermarkety, 152 supermarkety, 682 convenience i 9 dyskontów.

Źródło: dlahandlu.pl
Fot.: Ilustracyjne

Małopolska - najnowsze informacje