wtorek, 14 czerwca 2022 14:10

„To tir pełen odrobiny nadziei”. Wsparcie dla Ukraińców dotarło do Tarnowa

Autor Katarzyna Jamróz
„To tir pełen odrobiny nadziei”. Wsparcie dla Ukraińców dotarło do Tarnowa

Tir wypełniony darami dla ukraińskich uchodźców przebywających w mieście oraz w gminie Łużna dotarł do Tarnowa. O wsparcie dla Ukraińców Urząd Miasta Tarnowa zwrócił się do włoskiego Casalmaggiore, natomiast Łużna do Massarosy. Są to dla siebie miasta partnerskie. Na dniach mają przyjechać przedstawiciele Łużnej, by odebrać przygotowane dla Ukraińców dary.

Rozmowy z różnymi miastami partnerskimi trwały praktycznie od momentu wybuchu wojny na Ukrainie. Wielu burmistrzów i prezydentów tych miast zobowiązało się pomóc Tarnowowi i wesprzeć uchodźców. Na apel odpowiedział m.in. Filippo Bongiovanni, burmistrz Casalmaggiore. W jego mieście zorganizowano zbiórkę i transport wspólnie z toskańską Massarosą, która również posiada partnera w Polsce – gminę Łużna. Do tira załadowano w sumie 12 palet ważących trzy tony. Jak mówią przedstawiciele włoskiego miasta z Lombardii, w sumie udało się zgromadzić 359 pudeł różnych rozmiarów. Znajdowały się w nich produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, ubrania i koce, produkty higieny osobistej, palety ze zgrzewkami wody mineralnej. Włosi przygotowali też kartony wypełnione lekami i produktami farmaceutycznymi. „To tir pełen odrobiny nadziei” – tak o wspólnej akcji pomocy można przeczytać na włoskiej stronie OglioPoNews.

W ciężarówce, która dotarła do Tarnowa, znalazły się również produkty dla uchodźców przebywających w mieście. Są to: cztery palety koców, kilkanaście łóżek, żywność z długimi terminem przydatności oraz zgrzewki wody.


Inf./Fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje