wtorek, 21 grudnia 2021 11:21

[Zdjęcia] Tradycyjna „Wigilia u Wojtyłów” z karuzelą wenecką w tle

Autor Mirosław Haładyj
[Zdjęcia] Tradycyjna „Wigilia u Wojtyłów” z karuzelą wenecką w tle

W czasie trwającej przedświątecznej gorączki mieszkańcy Wadowic zatrzymali się na chwilę, aby wspólnie spędzić „Wigilię u Wojtyłów”. 19 grudnia (niedziela) wadowicki rynek wypełnił zapach aromatycznych potraw i blask świątecznych lampek – jak co roku, w szczytnym celu.

Panie z Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich uraczyły zgromadzonych pysznymi świątecznymi potrawami, a koncert kolęd w wykonaniu Leny Czechowicz, Angeliki Kot i Oli Kasprzyk nastroił bardzo świątecznie. Dzieciaki spędziły radosne chwile podczas spektaklu „Co się stało z Mikołajem”połączonego z fabularyzowanym programem animacyjnym „Grajka Mikołajka” – w wykonaniu „Teatru Tak”. No i Mikołaj – który zarażał miłością wszystkich wokół. To wszystko, by w ten przedświąteczny czas wesprzeć  Marysię i Olka – bliźniaków urodzonych w 27 tygodniu ciąży, u których wcześniactwo spowodowało wiele powikłań. Udział w tym pięknym wydarzeniu służył wsparciu dzieci w codziennej walce o samodzielność.

– Specjalne podziękowania należą się Kołom Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z naszej gminy, które włożyły wiele pracy i starań w przygotowanie wyśmienitych wigilijnych potraw. Dziękujemy: Kole Gospodyń Wiejskich w Jaroszowicach, Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Sołectwa Jaroszowice-Zbywaczówka, Kole Gospodyń Wiejskich w Choczni, Kole Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Babicy, Kole Gospodyń Wiejskich w Wysokiej, Kole Gospodyń Wiejskich „Na Dzwonku” w Gorzeniu Dolnym i Kole Gospodyń Wiejskich „Zarąbianki” w Kleczy

– czytamy na stronie UM Wadowice.

W dalszym ciągu przedświąteczne zakupy można zrobić w domkach handlowych, które otwarte są jeszcze do czwartku (23 grudnia) włącznie, od godz. 10:00 do 17:00. Wśród wielorakiego asortymentu każdy znajdzie coś dla siebie: rękodzielnicze dekoracje i upominki – drewniana i ceramiczna biżuteria, anioły, szyte lalki, góralskie skarpety, makramy czy zabawki edukacyjne, które idealnie zaprezentują się pod bożonarodzeniowym drzewkiem.

– Naprawdę jest w czym wybierać! A do tego świąteczna uczta dla wszystkich łasuchów – przepyszne lokalne miody, słodkie pierniki, tradycyjne wyroby i wędliny, domowe wypieki od prawdziwych gospodyń, kiszone żurki i barszczyki, różnorakie wina, konfitury, słodycze i gorące oscypki – palce lizać!

– przekonują urzędnicy.

Warto wspomnieć o głównej atrakcji dla najmłodszych – świetlista Karuzela Wenecka!

– Zapraszamy do przejażdżek przy akompaniamencie kolęd i świątecznych przebojów. Karuzela czynna jest codziennie od godziny 12.00 do 19.00 aż do czwartku (włącznie) a wstęp na nią jest darmowy

– informuje UM Wadowice.

Inf. i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje