poniedziałek, 8 lipca 2024 14:29

Tragedia na plebanii. Znaleziono ciało młodego księdza

Autor Katarzyna Jamróz
Tragedia na plebanii. Znaleziono ciało młodego księdza

W niedzielę (7 lipca) na jednej z plebanii w Tarnowie znaleziono ciało młodego księdza. Zwłoki duchownego znajdowały się w zamkniętym od wewnątrz mieszkaniu. – Był przykładem człowieka, który z oddaniem i sercem angażował się w każde zadanie – wspominają kapłana druhowie z OSP Wawrzka za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Do tragicznego odkrycia doszło w niedzielę (7 lipca) w godzinach porannych na terenie jednej z plebanii w Tarnowie. W mieszkaniu znaleziono ciało 37-letniego księdza. Według wstępnych ustaleń śledczych do śmierci kapłana nie przyczyniły się osoby trzecie. Pomieszczenie, w którym duchowny się znajdował, było zamknięte od wewnątrz.

Dziś odszedł do wieczności śp. ks. Mariusz Kmak ,który był wikariuszem w naszej parafii w latach 2013 - 2016. Modlitwą...

Opublikowany przez Parafia Ducha Świętego w Żabnie Niedziela, 7 lipca 2024

W kapłaństwie przeżył 11 lat

Ks. Mariusz Kmak przyszedł na świat 21 maja 1987 roku w Krynicy-Zdroju (powiat nowosądecki). Pochodził z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce (gmina Grybów). Do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie wstąpił w 2007 roku. 7 lat później, z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, otrzymał święcenia kapłańskie.

Duchowny pełnił wiele ważnych funkcji. Był również absolwentem Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie (Hiszpania). Po ukończeniu studiów pracował w Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie. – Ksiądz Mariusz był przykładem człowieka, który z oddaniem i sercem angażował się w każde zadanie. Jego ciepło, uśmiech i gotowość do pomocy pozostaną w naszej pamięci na zawsze – wspomina księdza OSP Wawrzka za pośrednictwem Facebooka.

Z wielkim żalem informujemy, że odszedł od nas druh Ksiądz Mariusz Kmak, strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Wawrzce....

Opublikowany przez OSP Wawrzka Niedziela, 7 lipca 2024

Pogrzeb ks. Mariusza Kmaka odbędzie się w środę (10 lipca) o godzinie 11:00 w kościele parafialnym parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka