sobota, 1 czerwca 2024 06:34

Tragedia na szlaku w Gorcach. Nie żyje mężczyzna

Autor Katarzyna Jamróz
Tragedia na szlaku w Gorcach. Nie żyje mężczyzna

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek (30 maja) w pierwszy dzień długiego weekendu. Do ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR dotarła niepokojąca informacja o nieprzytomnym mężczyźnie, znajdującym się na zielonym szlaku w pobliżu Turbacza. Na miejsce natychmiast skierowano pomoc.

Do zdarzenia doszło w czwartek (30 maja) tuż po godzinie 11:00. Grupa Podhalańska GOPR otrzymała zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie, znajdującym się na zielonym szlaku w pobliżu Turbacza. Do akcji ratunkowej natychmiast zaangażowano trzy zespoły: z Turbacza, Długiej Polany i Rabki. Z Krakowa zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety mimo 2-godzinnej reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować.

W pierwszym dniu długiego weekendu ratownicy naszych grup wyjeżdżających do trzech wypadków: - 11:05 - zgłoszenie o...

Opublikowany przez Grupa Podhalańska GOPR Piątek, 31 maja 2024

Tego samego dnia, przed godziną 14:00, ratownicy zostali poinformowali o wypadku rowerowym do którego doszło w rejonie Wysokiej w Małych Pieninach. Z kolei po godzinie 20.00 pomocy ratowników potrzebował turysta, który w rejonie Gorca spadł z wysokości. Poszkodowana osoba straciła przytomność - z raną ciętą ramienia została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Fot. Ilustracyjne/Screen z Facebooka

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka