niedziela, 26 listopada 2023 13:56

Tragedia w Libiążu. Dwóch 50-latków zginęło w pożarze. Jeden -na miejscu

Autor Marzena Gitler
Tragedia w Libiążu. Dwóch 50-latków zginęło w pożarze. Jeden -na miejscu

W piątkową noc doszło do tragicznego pożaru w Libiążu. Policjanci wynieśli z płonącego domu jedną osobę w stanie krytycznym. Druga zginęła na miejscu.

Pożar w budynku mieszkalnym przy ul. Długosza w Libiążu wybuchł w piątkową noc, ok. godz. 22:33. Na miejsce jako pierwsi przybyli policjanci, którzy natychmiast weszli do zadymionego budynku i wynieśli z niego ok. 50-letniego mężczyznę. Poszkodowany na miejscu był reanimowany i w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Niestety, nie udało się go uratować. Zmarł w szpitalu.

Strażacy z płonącego budynku wynieśli zwęglone zwłoki drugiego mężczyzny. To 53-letek.

W akcji gaśniczej wzięły udział trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz dwie OSP - z Libiąża i Moczydła oraz pogotowie i policja, która będzie wyjaśniać okoliczności tragicznego pożaru. Akcja na miejscu trwała ok. 4 godziny.

Zdarzenie 76/2023 W dniu wczorajszym o godzinie 22:33 zostaliśmy zadysponowani zastępem GBARt na ul.Długosza gdzie...

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Libiążu Sobota, 25 listopada 2023

fot. Fb. Ochotnicza Straż Pożarna w Libiążu

zostaliśmy zadysponowani zastępem GBARt na ul.Długosza gdzie doszło do pożaru budynku mieszkalnego z którego przed naszym przybyciem policjanci  wynieśli z pożaru jednego z poszkodowanych który w stanie krytycznym został przeiweziony przez ZRM do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Po ugaszeniu pożaru w budynku odnaleziono drugiego z mieszkańców który zginął na miejscu. Działania prowadzone wraz z JRG Chrzanów, OSP Moczydło, Policją i ZRM.

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka