wtorek, 26 stycznia 2021 13:15

Tragiczny wypadek w Dąbrowie Szlacheckiej. Nie żyje jedna osoba, czworo dzieci w szpitalu

Autor Aleksandra Tokarz
Tragiczny wypadek w Dąbrowie Szlacheckiej. Nie żyje jedna osoba, czworo dzieci w szpitalu

Jedna osoba zginęła, a czworo dzieci zostało rannych. To bilans tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek po południu pod Krakowem.

Wypadek miał miejsce kilka minut po godzinie 16. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że na drodze powiatowej nr 2181K w Dąbrowie Szlacheckiej doszło do zderzenia czołowo-bocznego seata i  toyoty. Do działań zadysponowano okoliczne OSP, strażaków PSP, zespół ratownictwa medycznego oraz Policję.

- W momencie dotarcia na miejsce zdarzenia, dwóch z naszych druhów udających się na alarm ewakuowało mężczyznę z rozbitego pojazdu oraz w wyniku braku funkcji życiowych rozpoczęli RKO. Po krótkiej chwili do akcji dołączyli koledzy z OSP Liszki, OSP Jeziorzany oraz załoga LPR ,,Ratownik 6", która następnie kontynuowała akcję reanimacyjną – informują strażacy z OSP Wołowice.

Gmina Zielonki. Jechał zygzakiem całą szerokością jezdni. Mogło dojść do tragedii
Samochód poruszał się zygzakiem po całej szerokości jezdni. Do akcji wkroczył policjant po służbie. Zdarzenie miało miejsce 20 stycznia w godzinach wieczornych. Policjant, w drodze do domu, przejeżdżając przez jedną z miejscowości gminy Zielonki [/informacje/powiat-krakowski] zauważył, że poprzedza…

Kierującą toyotą oraz pięciu pasażerów z obu tych pojazdów (w tym czworo dzieci) z obrażeniami niezagrażającymi życiu, zostało przewiezionych do szpitala. Niestety, po ponad godzinnej walce, nie udało się przywrócić funkcji życiowych 64-letniego mężczyzny.

Okoliczności wypadku zostaną dokładnie zbadane w toku śledztwa prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej  Kraków- Krowodrza.

Fot. Facebook/OSP Wołowice, OSP Dąbrowa Szlachecka

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje