niedziela, 28 marca 2021 15:49

Nowy Sącz. Jaki wstyd! Transmisja mszy z fejkowym zdjęciem

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz. Jaki wstyd! Transmisja mszy z fejkowym zdjęciem

Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu prowadziła transmisje mszy świętej pokazując wklejone zdjęcia pustych ławek po bokach ołtarza. Internauci komentują i pytają, co na to Policja i minister zdrowia.

W prowadzonej dziś transmisji z nowosądeckiej bazyliki wklejono zdjęcia z pustymi ławkami do transmisji na żywo. Sprawę nagłośnił jeden z internautów.

"Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Podczas transmisji mszy zostały wklejone - w tak bezczelny sposób - puste ławki. To są Ci księża, którym ufamy, że będą pilnować obostrzeń? - zapytał autor twitta.

Zdjęcia momentalnie podchwycili inni użytkownicy Twittera, trafiły też na inne media społecznościowe. Internauci nie szczędzą komentarzy i snują domysły, dlaczego tak nieprofesjonalnie wklejono zdjęcia pustych ławek.  

Jak wykonano fejkowe zdjęcia pokazał Przemek Raczek:

Większość uważa, że zrobiono to dlatego, żeby ukryć faktyczną liczbę wiernych podczas mszy świętej i zarzucają duchownym jednoczesne złamanie 8 i 5 przykazania.

Są też tacy, którzy uważają, że to sprytny sposób na obejście idiotycznych ich zdaniem obostrzeń. Z kolei obrońcy parafii tłumaczą wklejenie zdjęć trwającym obecnie remontem w świątyni i chęcią ukrycia nieestetycznych rusztowań.

Parafia, która stała się przedmiotem komentarzy i zainteresowania ogólnopolskich mediów ostatecznie wybrnęła z kłopotu, przestawiąjąc kamerę tak, że pokazuje tylko ołtarz: https://www.bazylika.org.pl/transmis.html15:00

foto: @Michallo24 na Twitterze

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje