wtorek, 6 lutego 2024 11:40

Trudna akcja strażaków. Przez kilka godzin walczyli z pożarem tartaku

Autor Katarzyna Jamróz
Trudna akcja strażaków. Przez kilka godzin walczyli z pożarem tartaku

W poniedziałek (5 lutego) w miejscowości Zakliczyn (powiat tarnowski) na ul. Krakowskiej doszło do pożaru tartaku. Z żywiołem walczyły liczne jednostki straży pożarnej.

Informacja do służb wpłynęła około godziny 16:30. Na miejsce wysłano liczne jednostki straży pożarnej. W działaniach wzięło udział 15 wozów bojowych w tym specjalny samochód cysterna, który może dostarczyć na miejsce akcji 25 tys. litrów wody. Obecna była również Grupa Operacyjna Komendanta Miejskiego PSP w Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Trwa akcja ratownicza gaśnicza w m. Zakliczyn. O godzinie 16.28 wpłynęło do Straży Pożarnej zgłoszenie o pożarze tartaku...

Opublikowany przez Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie Poniedziałek, 5 lutego 2024

– Akcja była bardzo utrudniona ze względu na panujące silne zadymienie. Wymagało to pracy ratowników w aparatach ochrony układu oddechowego. Pracy strażaków nie ułatwiał również silny wiatr – przekazała za pośrednictwem Facebooka Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

W wyniku pożaru na szczęście nikt nie został poszkodowany. Strażacy swoje działania zakończyli około godziny 21:00. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja.

Fot. PSP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka