środa, 22 lutego 2023 17:40

"Trzeba mieć odwagę, żeby złożyć wniosek". Przetarg ruszy w przeciągu miesiąca [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
"Trzeba mieć odwagę, żeby złożyć wniosek". Przetarg ruszy w przeciągu miesiąca [WIDEO]

W Starostwie Powiatowym w Wieliczce rozdano czeki z kwotami dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki tym środkom drogi w Targowisku i Czarnochowicach zostaną wyremontowane jeszcze w tym roku.

Przyznane rządowe środki dotyczą zarówno zadań jednorocznych, jak i wieloletnich. Powiat wielicki otrzymał dofinansowanie do 5 inwestycji. Łącznie przyznana dotacja opiewa na kwotę prawie 9 mln złotych. Dzięki otrzymanemu wsparciu rozwijamy nasz region, poprawiamy bezpieczeństwo mieszkańców i realizujemy te inwestycje, które są potrzebne i ważne – mówił Tomasz Tomala, przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego.

W spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Wieliczce udział wzięli: posłowie Józefa Szczurek - Żelazko i Wiesław Krajewski, wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński oraz wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

Promesę z rąk ministra Andrzeja Adamczyka, odebrali przedstawiciele Powiatu Wielickiego: starosta Adam Kociołek, przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego Tomasz Tomala, wicestarosta Henryk Gawor, członkowie zarządu Aleksandra Ślusarek, Tomasz Broniowski, Stanisław Kyrc, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Prochwicz oraz Jadwiga Skoczek, radny Piotr Wajda.

- Do powiatu wielickiego trafiła kwota ponad 5 milionów złotych na realizację dwóch zadań na drogach powiatowych w gminie Wieliczka i gminie Kłaj - dodał Tomasz Tomala. - My jako Powiat na najbliższej marcowej sesji zabezpieczymy środki na dołożenie do tych inwestycji, aby Powiat zrealizował je w 2023 roku - zapewnił.

Ciepłe słowa pod adresem Powiatu Wielickiego skierował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Trzeba mieć odwagę, aby złożyć wniosek o dofinansowanie do inwestycji, którą trzeba wykonać i w swojej części również sfinansować. Powiat Wielicki znalazł pieniądze na wkład własny, złożył wniosek i bardzo skutecznie walczył o wysokie dofinansowanie - podsumował.  

O tym, na które drogi trafi dofinansowanie mówił wicestarosta Henryk Gawor. - Jedna droga to droga w Czarnochowicach. Druga jest w gminie Kłaj w miejscowości Targowisko - przypomniał i zapewnił, że przetarg ruszy w przeciągu miesiąca.

Warto wspomnieć, że dofinansowanie w powiecie wielickim zdobyła też Gmina Gdów, która na remont drogi w miejscowościach Świątniki Dolne i Szczytniki otrzymała 219 tys. zł.

fot. Powiat Wielicki

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka