czwartek, 1 grudnia 2022 11:45

Trzebinia: W Sylwestra znowu zapadła się ziemia. „Nie pozwolę na zamiecenie tematu pod dywan”

Autor Tomasz Stępień
Trzebinia: W Sylwestra znowu zapadła się ziemia. „Nie pozwolę na zamiecenie tematu pod dywan”

Kolejne pokopalniane zapadlisko w Trzebini. Tym razem ziemia zapadła się na terenie ogródków działkowych. Burmistrz Okoczuk deklaruje, że sprawy nie odpuści.

Jak wyliczył portal Przełom.pl, ziemia zapadła się w Trzebini już 13 raz w tym roku. W Sylwestra  zapadlisko zarejestrowano na terenie ogródków działkowych przy ul. Jana Pawła II. - Zapadlisko ma ok. 2 metrów średnicy i ok. 2 metrów głębokości - poinformował portal kapitan Piotr Bębenek z Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie. Poprzednie takie zdarzenie miałao miejsce ledwie kilka dni temu - w Boże Narodzenie, 25 grudnia tuż po godz. 22.30 mieszkaniec ul. Górniczej w Trzebini na Osiedlu Siersza zaalarmował służby o zapadlisku między posesjami.

Burmistrz Trzebini, Jarosław Okoczuk deklaruje, że nie pozwoli na zamiecenie tematu pod dywan. „Do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie skierowałem wniosek o ustalenie podmiotów odpowiedzialnych za pojawienie się kolejnego zapadliska i tym samym sprowadzenia potencjalnego niebezpieczeństwa dla życia, zdrowia i majątku Mieszkańców naszej gminy. Uczestniczyłem w posiedzeniu Wojewódzkiego Sztabu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu zwołanym przez Wojewodę Małopolskiego, uczestniczyli również przedstawiciele SRK, naukowcy przeprowadzający badania i przedstawiciele służb. Wyników badań przeprowadzanych w ostatnich tygodniach nadal nie ma. Usłyszeliśmy zapewnienia, że mają pojawić się w połowie lutego” - pisze burmistrz w mediach społecznościowych.

fot: ilustracyjna/Nadleśnictwo Olkusz, Lasy Państwowe

Chrzanów - najnowsze informacje