środa, 25 listopada 2020 14:31

Trzecia fala jest nieunikniona? „Szpitale tymczasowe są zabezpieczeniem na tę sytuację”

Autor Aleksandra Tokarz
Trzecia fala jest nieunikniona? „Szpitale tymczasowe są zabezpieczeniem na tę sytuację”

-Jest ryzyko trzeciej fali zachorowań, szpitale tymczasowe są zabezpieczeniem na tę sytuację. Do marca nie będzie decyzji o rezygnacji ze szpitali tymczasowych - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

-Mamy bardzo dużą liczbę zgonów. Dzisiaj mamy liczbę, która jest największa w całej epidemii. To najtrudniejsze zagadnienie. Intensywnie pracujemy, żeby na każdym etapie procesu leczniczego zapewnić takie rozwiązania, które będą ją zmniejszały - mówił minister zdrowia. - Ten bezpiecznik, który wprowadziliśmy, zadziałał, bo liczba zachorowań jest mniejsza, ale obserwujemy również, że w skali ogólnopolskiej pojawiają się dni, kiedy liczba hospitalizacji maleje.

-Mamy system, który pozwala monitorować liczbę łóżek, żeby zespoły wiedziały, gdzie mogą być kierowane z pacjentem – dodał. - Pierwszym kluczowym zagadnieniem jest, żeby zespoły ratownictwa medycznego działały w sposób sprawniejszy, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie testów antygenowych do zespołów ratownictwa medycznego.

Co z feriami?

-Ta trzecia fala nie jest nieunikniona. Zależy od naszego zachowania, od tego jak w najbliższym czasie będziemy się zachowywali - powiedział minister zdrowia.

Właśnie z tego powodu, jak podkreślił Adam Niedzielski, podjęto decyzję o skumulowaniu ferii w jednym terminie. Powinny one odbyć się pod hasłem "Zostań w domu".

Minister odniósł się także do zamknięcia stoków narciarskich. -Na forum europejskim prowadzone są rozmowy o tym, żeby skoordynować swoje decyzje. Ostateczne decyzje dotyczące tego jak będą w ferie wyglądały różne obostrzenia będą powiązane z tym, jakie rozwiązania będą ustalone w mechanizmie europejskim - mówił.

Są oburzeni i rozczarowani! Przedstawiciele branży turystycznej piszą do rządu w sprawie ferii
Decyzją premiera ferie zimowe mają przypadać dla wszystkich województw w tym samym terminie. Przedstawiciele branży turystycznej nie kryją zaniepokojeni i oburzenia rządowym projektem zorganizowania ferii zimowych dla całej Polski w tym samym terminie (od 4 do 17 stycznia). Do Internetu trafiła pet…

fot. Twitter/Kancelaria Premiera

Małopolska - najnowsze informacje