środa, 25 listopada 2020 11:06

Są oburzeni i rozczarowani! Przedstawiciele branży turystycznej piszą do rządu w sprawie ferii

Autor Mirosław Haładyj
Są oburzeni i rozczarowani! Przedstawiciele branży turystycznej piszą do rządu w sprawie ferii

Decyzją premiera ferie zimowe mają przypadać dla wszystkich województw w tym samym terminie.

Przedstawiciele branży turystycznej nie kryją zaniepokojeni i oburzenia rządowym projektem zorganizowania ferii zimowych dla całej Polski w tym samym terminie (od 4 do 17 stycznia). Do Internetu trafiła petycja adresowana do premiera, posłów i senatorów. Autorzy podkreślają, że planowane ograniczenia spowodują, że będą „umierać” rodzinne działalności, na które pracowali przez lata.

Poniżej pełna treść petycji:

Panie Premierze, Państwo Posłowie i Senatorowie.
W imieniu mieszkańców terenów górskich i przedsiębiorcy z branży turystycznej wyrażamy głębokie oburzenie i rozczarowanie zapowiedziami Pana Premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącymi zamknięcia obiektów noclegowych oraz skrócenia okresu ferii zimowych. Planowane ograniczenia spowodują, że będą „umierać” nasze rodzinne działalności, na które pracowaliśmy przez lata. Zamknięcie kwater prywatnych, pensjonatów i hoteli w sezonie zimowym oznaczać będzie dla nas bankructwo.
Wdrożyliśmy od marca bieżącego roku wszelkie niezbędne procedury związane z przeciwdziałaniem COVID-19. Nasze obiekty działają zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, w ścisłym reżimie sanitarnym. Rozumiemy, że sytuacja epidemiczna w naszym kraju nadal nie jest stabilna i z pełną odpowiedzialnością deklarujemy, iż jesteśmy w stanie podjąć kolejne działania, by przyjmować gości w sposób bezpieczny dla ich zdrowia.
Proponujemy, by tak jak zapowiadał Pan Wiceminister Andrzej Gut-Mostowy, rozłożyć ferie na dłuższy okres (8-10 tygodni). Dajcie dzieciom i rodzicom odpocząć od komputerów, a nam pozwólcie pracować.
Wnioskujemy do Państwa parlamentarzystów o pilną interwencję do Premiera w naszej sprawie. Apelujemy jeszcze raz: nie pozwólcie umrzeć turystyce w Polsce, bo Europa już się cieszy na przyjazd turystów z Polski.
Nie prosimy rządu o pomoc materialną w formie rekompensat, bonów czy pożyczek. Prosimy, byście pozwolili nam pracować, byśmy mogli utrzymać nasze firmy.
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: petycjeonline.com

Polska

Polska - najnowsze informacje