poniedziałek, 8 sierpnia 2022 09:42

Ucieczkę skuterem zakończył zaplątując się w eklektryczny pastuch

Autor Katarzyna Jamróz
Ucieczkę skuterem zakończył zaplątując się w eklektryczny pastuch

Tatrzańscy policjanci w miniony weekend interweniowali aż pięć razy wobec pijanych użytkowników dróg. W jednym przypadku kierujący podjął ucieczkę, która zakończyła się dla niego niegroźnymi obrażeniami.

W sobotę (6 sierpnia) popołudniu w Białce Tatrzańskiej policjanci z komisariatu policji w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek z powiatu tatrzańskiego ma w organizmie 2.3 promila alkoholu. Ponadto jak ustalili policjanci kierujący nigdy nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kolejny amator jazdy po alkoholu w tym rejonie, tuż po północy w niedzielę nie zatrzymał się na wyraźne wezwanie policjantów w Bukowinie Tatrzańskiej. Ostatecznie kierujący skuterem tj. 17-latek z powiatu nowotarskiego zakończył ucieczkę przed policjantami na prywatnej posesji zaplątując się w elektrycznego pastucha.

– Policjanci ustalili, że nic poważnego mu się nie stało, lecz jak wynikło z badania alkomatem kierował skuterem mając w organizmie 0.23 promila alkoholu. Trzeci kierujący po alkoholu ujęty został w Białce Tatrzańskiej ok. 1.30 przez policjantów z lokalnego komisariatu. 29-latek jadąc środkiem drogi na rowerze bez oświetlenia i na dodatek mając w organizmie 1.3 promila alkoholu stwarzał realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 29-latek z powiatu nowotarskiego rower zostawił na poboczu, ale zabrał ze sobą otrzymany mandat karny na kwotę 2.500 złotych

– informuje zakopiańska policja.

W poniedziałek (8 sierpnia) nad ranem w miejscowości Witów policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierowców. Kierująca z powiatu nowotarskiego kierowała fordem, a chwilę później w tym samym miejscu zatrzymany został mężczyzna z powiatu tatrzańskiego, który zdecydował się na jazdę volkswagenem. Pani w organizmie miała ponad pół promila alkoholu, a pan miał promil. Drogówka już zatrzymała ich prawa jazdy.

Policja przypomina, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Inf./Fot. Policja Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje