poniedziałek, 26 sierpnia 2019 13:08

Uciekał przed policją, bo bał się, że znajdą przy nim amfetaminę

Autor Szymon Majewski
Uciekał przed policją, bo bał się, że znajdą przy nim amfetaminę

Wieliccy policjanci zatrzymali kierowcę, który próbował uniknąć kontroli drogowej. U mężczyzny funkcjonariusze znaleźli 16,5 grama amfetaminy.

Wieliccy policjanci wydziału kryminalnego, w trakcie realizacji czynności operacyjnych, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Ford. Początkowo 34-letni kierowca próbował uciekać, jednak bezskutecznie.

W trakcie legitymowania mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo i agresywnie. Nie reagował na polecenia, nie zgodził się także na kontrolę osobistą. Od policjantów odpychał się rękami i nogami. Funkcjonariusze, mając podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem narkotyków, obezwładnili go. U 34-latka policjanci znaleźli sześć „działek” białego proszku. Kolejne dwie porcje znajdowały się w jego samochodzie. Łącznie policjanci zabezpieczyli 16,5 grama amfetaminy.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Dopiero po otrzymaniu ostatecznych wyników badania krwi będzie możliwe przedstawienie mężczyźnie kolejnego zarzutu, tym razem prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem środka odurzającego, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

info i foto: KPP w Wieliczce

Wieliczka - najnowsze informacje