poniedziałek, 7 grudnia 2020 10:02

Uciekli z pożaru w piżamach, boso, na 6-stopniowy mróz. Pogorzelcy potrzebują pomocy

Autor Aleksandra Tokarz
Uciekli z pożaru w piżamach, boso, na 6-stopniowy mróz. Pogorzelcy potrzebują pomocy

25 listopada w Skrzętli-Rojówce ogień niemal doszczętnie strawił dom siedmioosobowej rodziny. Pozostali bez dachu nad głową. Uciekali z pożaru w piżamach, niektórzy boso, na 6-stopniowy mróz. Pogorzelcy potrzebują pilnej pomocy.

Pożar wybuchł w nocy z 25 na 26 listopada, kilka minut przed północą. Budynek ratowało przez prawie dziewiętnaście godzin łącznie ponad siedemdziesięciu strażaków. W domu mieszkało siedem osób, w tym troje dzieci. Uciekli z pożaru w piżamach, niektórzy boso na sześciostopniowy mróz. W ostatniej chwili wyprowadzony został z budynku senior rodziny.

Wszyscy zdążyli uciec i nikt nie odniósł znaczących obrażeń. Widok płonącego domu i stres z tym związany odbił się jednak negatywnie na całej rodzinie. Tym bardziej, że od kilku lat borykają się z poważnymi problemami zdrowotnymi, dotyczącymi zarówno najstarszego pokolenia, jak również jednego z synów.

Rodzina Oleksych ze Skrzętli-Rojówki pozostała bez dachu nad głową. Obecnie korzysta z pomocy rodziny i ludzi dobrej woli. W pomoc włączyła się Parafia Tęgoborze oraz Gmina Łososina Dolna.

-Nic jednak nie zastąpi domu. Strata jest tym bardziej bolesna, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które tradycyjnie spędza się w domu. Stres potęguje zbliżająca się zima. Rodzina znajduje się w ciężkiej sytuacji materialnej, dlatego potrzebuje wsparcia. Najważniejszym obecnie dla nich celem jest odbudowa domu i zapewnienia miejsca do nauki dla dzieci oraz spokojnego i bezpiecznego schronienia dla schorowanych rodziców. Potrzebna jest wszelka pomoc, nie tylko finansowa – informują organizatorzy zbiórki.

Przydadzą się przede wszystkim materiały budowlane. Wszystkie osoby, które chciałyby wspomóc poszkodowaną rodzinę mogą skorzystać z internetowej zbiórki - https://zrzutka.pl/snzxux .

fot. OSP Tęgoborze

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje