sobota, 11 stycznia 2020 09:52

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mniszowie gościli u seniorów

Autor Manuel Langer
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mniszowie gościli u seniorów

9 stycznia 2020 roku Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów –  Rejon Proszowice zorganizował dla swoich członków doroczną zabawę  karnawałową, która miała miejsce w domu weselnym "Zielone Wzgórze" w  miejscowości Zielona, gmina Koniusza.

Na to spotkanie zostali zaproszeni uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza z Mniszowa.

Uczniowie w przygotowanej inscenizacji  przywołali wszystkim zebranym atmosferę minionych Świąt Bożego  Narodzenia - mogliśmy jeszcze raz poczuć świąteczny nastrój.  Nawiązali w  recytowanych utworach i śpiewach  do ważnych symboli kojarzonych ze  świętami:  magii kolacji wigilijnej i wieczorem wigilijnego, a także  zapachu i niezwykłości świątecznej choinki.  Recytowane  wiersze były  przeplatane  kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez uczniów naszej  szkoły, którzy jednocześnie koncertowali na różnych instrumentach. W  końcowej części uroczystości  uczniowie złożyli życzenia noworoczne dla  wszystkich zgromadzonych gości.

Warto podkreślić, że program  artystyczny  naszych uczniów spotkał się z miłym przyjęciem, a wszyscy  zgromadzeni przez godzinę  z ogromną uwagą i zainteresowaniem wysłuchali  przygotowanych utworów. Można zaryzykować stwierdzenie, że  seniorzy  byli pod dużym wrażeniem. Zebrani podziękowali uczniom za występ   gromkimi brawami oraz słodyczami. Trzeba nadmienić, że nasza szkoła  bardzo ceni sobie współpracę ze Związkiem Emerytów, Rencistów i  Inwalidów z Rejonu Proszowic i Nowego Brzeska, a  to spotkanie   było   już kolejnym dla tak dostojnej widowni.

W zakończeniu  należy zaznaczyć, że  cały proces przygotowywania się uczniów naszej szkoły do tej  uroczystości, zapamiętywanie i recytowanie przeróżnych, ujmujących  tekstów, a także opanowanie gry na instrumentach muzycznych, po to by  wdzięcznie zaprezentować te utwory    ludziom starszym,  wszystko to dla  całej naszej społeczności uczniowskiej stanowiło  swoistą lekcją  wychowawczą, uczącą empatii, tolerancji i otwartości na potrzeby innych  osób a także zbliżeniem pokoleń.

W uroczystości wzięli udział uczniowie  klasy II, III, V, VII i VIII wraz z opiekunami:  Bronisławą  Błażewicz-Oraczewską, Renatą Regnowską, Joanną Szlęk, Joanną Patoła oraz  Pawłem Gajdą.

Info/foto: UMNB, Renata Regnowska

Proszowice - najnowsze informacje