niedziela, 7 listopada 2021 08:01

Uczniowie wrócą do nauki zdalnej? Minister zdrowia komentuje

Autor Aleksandra Tokarz
Uczniowie wrócą do nauki zdalnej? Minister zdrowia komentuje

- Trzeba zważyć różne aspekty i podjąć decyzję, która uwzględnia je wszystkie – mówił na antenie RMF FM Adam Niedzielski, komentując pomysły powrotu uczniów do nauki zdalnej w związku z rosnącą ilością zakażeń koronawirusem w Polsce.

Sytuacja epidemiczna w Polsce pogarsza się. Jak przekazał minister zdrowia obecnie blisko połowa ognisk wirusa znajduje się właśnie w szkołach. - Jeśli liczy się nawet osoby, które są w tych ogniskach, to jest ich ponad 100 tys. Mówię o samych szkołach, a ogólnie we wszystkich ogniskach koronawirusa, które są zgłaszane do sanepidu jest 120 tys. Więc to jest absolutna dominacja - powiedział Niedzielski.

Czy taka sytuacja może skutkować wprowadzeniem ostrzejszych obostrzeń w szkołach, w tym między innymi powrotu do edukacji zdalnej? - Z jednej strony oczywiście jest ograniczenie transmisji wirusa, ale z drugiej strony mamy stosunkowo małą zakaźność i szkodliwość dla dzieci koronawirusa, ale mamy ewidentnie doświadczenie, że niechodzenie dzieci do szkoły, ten tryb hybrydowy ma bardzo poważne konsekwencje - zauważył Adam Niedzielski. Podkreślił, iż szkoły są obecnie miejscem szczególnie narażonym na transmisję koronawirusa.

Minister zdrowia zauważył dodatkowo, iż koszt przejścia na naukę zdalną, który miał miejsce w poprzednich falach epidemii teraz „objawia się ze zdwojoną siłą”. - Mam w tej chwili ogromny problem dotyczący psychiatrii dzieci. Izby przyjęć są pełne dzieci, które mają problem z readaptacją po tak długim okresie nauki zdalnej - powiedział Niedzielski.

- W czwartek uruchomiliśmy kampanię, która ma zachęcać do mówienia o swoich emocjach przede wszystkim dzieci - dodał.

koronawirus najnowsze informacje

inf. RMF FM, fot. ilustracyjne/unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje