wtorek, 1 marca 2022 16:30

Ukraińskie sieroty w piwnicy. "To zdjęcie powinien zobaczyć cały świat"

Autor Katarzyna Jamróz
Ukraińskie sieroty w piwnicy. "To zdjęcie powinien zobaczyć cały świat"

W atakach przeprowadzanych przez rosyjskich agresorów giną nie tylko dzielnie broniący swojej ojczyzny ukraińscy żołnierze, ale i ludność cywilna, w tym dzieci. Siły zbrojne Ukrainy udostępniły zdjęcie piwnicy w mieście Kropywnycki w której przed ostrzałem rakietowym schroniło się kilkadziesiąt maluchów.

Mija szósty dzień walk z Rosją. Pod ostrzałem rosyjskiego agresora giną mężczyźni, kobiety i dzieci. Kropywnycki to miasto oddalone około 250 km na południe od Kijowa. Na oficjalnym profilu służb zbrojnych Ukrainy na Twitterze, dodano zdjęcie, które łamie serce. Pochodzi ono ze schronu, znajdującego się w jednym z sierocińców w mieście.

Pod fotografią dodano informację, że jest to "zdjęcie, które powinien zobaczyć cały świat!".

Zdjęcia, które powinien zobaczyć cały świat. Wojna i dzieci 😥💔

Opublikowany przez Wojny i Katastrofy Wtorek, 1 marca 2022

Jak poinformowało UNICEF, nasilenie działań zbrojnych stanowi zagrożenie dla 7,5 miliona dzieci. Ciągłe walki mogą spowodować to, że dziesiątki tysięcy rodzin, będzie zmuszonych opuścić swoje domy.

Organizacja charytatywna SOS Wioski Dziecięce, kilka dni temu poinformowała, że dziesiątki tysięcy dzieci z domów dziecka znajdujących się w Ukrainie, zostało obecnie bez opieki ze strony dorosłych. Spowodowane jest to tym, że część opiekunów walczy na froncie lub ewakuowała się ze swoimi rodzinami.

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje