czwartek, 18 czerwca 2020 18:25

Ulewy nad Polską. Mężczyzna zginął w zalanym garażu

Autor Marzena Gitler
Ulewy nad Polską. Mężczyzna zginął w zalanym garażu

Gwałtowne ulewy przeszły dziś po południu przez Łódź i Bytom. W Zgierzu w zalanym garażu zginął mężczyzna. Zalane są ulice, szpital zakaźny, w którym leczono chorych na COVID i cmentarz. Ulewa była tak gwałtowna, ze samochody zostały zatopione na parkingach.  

Bytom ⚡ Błysk i grzmot niemal jednocześnie. Uwaga na podtopienia w tym rejonie. Od pół godziny mamy nawalny opad deszczu.

Gepostet von Łowcy Burz Południe - małopolskie i śląskie am Donnerstag, 18. Juni 2020

Gwałtowna ulewa rozpoczęła się po godz. 14. W całym rejonie strażacy musięli interweniować setki razy. Tylko do godz. 15.10 odnotowano 77 podtopień na terenie całego wojewódtwa łódzkiego, 34 w Łodzi, 15 w powiecie brzezińskim i 6 w skierniewickim. 63 razy strażacy interweniowali w powiecie zgierskim, gdzie niestety jest jedna ofiara śmiertelna ulewy.

Istnieje niestety spore ryzyko że sytuacja może się jutro powtorzyc. Nadsyłajcie do mnie zdjęcia za które bardzo...

Gepostet von „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. am Donnerstag, 18. Juni 2020

W Zgierzu zginął mężczyzna, który próbował usunąć wodę ze swojego garażu przy ul. Pieczyraka. Na pomoc pośpieszyli strażcy z OSP Kania Góra, którzy w pobliżu wypompowywali wodę z zalanej szkoły integracyjnej. Zaalarmował ich krzyk żony mężczyzny. Niestety 63-latka nie udało się uratować. O godz. 17.12 lekarz stwierdził zgon. Nie wiadomo jaka była przyczyna śmierci. Mężczyznę mógł porazić prąd, który przeniosła woda, albo poślizgnąć się, zachłysnąć wodą i utonąć.

Burza w Zgierzu pod Łodzią i ogromne ilości deszczu . Zobaczcie jak to wygląda po takich opadach. Dzisiejsze burze są...

Gepostet von Storm chasers Wielkopolska - łowcy burz am Donnerstag, 18. Juni 2020

Nawałnica, która przeszła przez Zgierz zalała wiele ulic i obiektów. Pod wodę znalażł się SOR jednoimiennego szpitala zakaźnego w Zgierzu, gdzie leczy się zakażonych koronawirusem. Jak informuje dyrektor szpitala Agnieszka Jóźwik placówka działa już normalnie, nie było też problemu z opieką nad zakażonymi.

Niestety ulewa nie oszczędziła także zgierskiej nekropolii na ulicy Piotra Skargi. Fot. Dominika Marciniak Bardzo dziękuję !!

Gepostet von „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. am Donnerstag, 18. Juni 2020

Skutki nawałnicy pokazują zdjęcia zamieszczone przez łódzkich Łowców Burz.

Trudna sytuacja panuje obecnie w Zgierzu gdzie od dłuższego czasu znajduje się wydajna komórka burzowa. Spływają do nas...

Gepostet von Łowcy burz Łódzkie am Donnerstag, 18. Juni 2020

W Łodzi ze względu na rozlewiska wody wstrzymano ruch tramwajów na kilku ulicach.

I jeszcze raz Zgierz po ulewie 18.06.2020

Gepostet von Łowcy burz - cała Polska am Donnerstag, 18. Juni 2020

Ulewa przeszła też nad Śląskiem. W Bytomiu zalane jest m.in. jedno z newralgicznych skrzyżowań - ulic Wrocławskiej i Kolejowej, parkingi przy okolicach supermarketach i kawiarniane ogródki.

Zalane drogi i piwnice. To efekt burzy która przeszła nad Bytomiem.

Gepostet von „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. am Donnerstag, 18. Juni 2020

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w całej Polsce. Dla Małopolski obowiązuje ostrzeżenie 2 stopnia i komunikat o wstąpieniu gwałtownych burz z gradem. Miejscami wciąż występują i rozwijają się nowe burze. Wciąż towarzyszą im opady deszczu o natężeniu do 15mm/10 min, od godziny 9:00 zarejestrowane sumy opadów sięgają 30-35 mm, lokalnie poza stacjami możliwe są większe sumy opadów, do wieczora możliwe są kumulacje do 50 mm ze względu na bardzo wolne przemieszczanie się komórek burzowych. Miejscami nadal możliwe są opady gradu oraz porywy wiatru do 80 km/h - informują meteorolodzy.

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka