niedziela, 12 maja 2024 06:00

Unia Tarnów w finale Pucharu Polski. Z kim zmierzą się "Jaskółki” w najważniejszym meczu?

Autor Patryk Trzaska
Unia Tarnów w finale Pucharu Polski. Z kim zmierzą się "Jaskółki” w najważniejszym meczu?

Tarnowianie mają powody do dumy. Jeszcze przed półfinałami pewnym jest, że jedna z lokalnych drużyn zagra w finałowym starciu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie. Jak to możliwe?

Spotkania 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie zaplanowane zostały na 22 maja. Pomimo faktu, że do pierwszego półfinałowego gwizdka zostały niecałe dwa tygodnie, to już pewnym jest, że w najważniejszym starciu zobaczymy ekipę z Tarnowa.

Wszystko za sprawą faktu, że pierwsza drużyna tarnowskiej Unii (trzecia liga) o awans zagra ze swoimi rezerwami, które na co dzień rywalizują w piątej lidze. W wyniku losowania przeprowadzonego w ostatnim dniu kwietnia w siedzibie Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie, w drugiej parze zagrają: piątoligowy Dunajec Zakliczyn oraz czwartoligowa Wolania Wola Rzędzińska.

Przypomnijmy, w meczach ćwierćfinałowych, Dunajec Zakliczyn pokonał 6-3 LKS Koszyce Wielkie, Unia II Tarnów po rzutach karnych wyeliminowała Iskrę Tarnów (w regulaminowym czasie padł wynik 1-1, w „jedenastkach” 5-3 dla Unii II), Wolania Wola Rzędzińska wygrała 4-1 z Ciężkowianką Ciężkowice, a Unia Tarnów rozgromiła 21-0 Dunajec Zbylitowska Góra.

źródło: UM Tarnów

Fot: pixabay

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka