wtorek, 17 marca 2020 14:46

Brzesko. Policjanci kontrolują czy osoby poddane kwarantannie przestrzegają jej warunków

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko. Policjanci kontrolują czy osoby poddane kwarantannie przestrzegają jej warunków

Od czasu wprowadzenia ścisłego nadzoru nad osobami objętymi kwarantanną umundurowani policjanci raz na dobę dzwonią lub pojawiają się w miejscu pobytu osób, które na terenie powiatu brzeskiego są nią objęte. Funkcjonariusze sprawdzają czy te osoby rzeczywiście przebywają w miejscu kwarantanny i nie narażają innych na ryzyko oraz czy nie potrzebują wsparcia i pomocy.

Policjanci, którzy sprawdzają osoby objęte kwarantanną nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu, nie wchodzą do domów czy mieszkań. Kontaktują się z osobami telefonicznie lub  z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu danej osoby weryfikują czy taka osoba rzeczywiście przebywa w miejscu kwarantanny. Mundurowi zbierają też informacje czy mieszkańcy powiatu brzeskiego objęci kwarantanną nie potrzebują wsparcia i pomocy (prośby o pomoc przekazują do miejskich/gminnych ośrodków pomocy społecznej). Taka forma kontaktu ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko samym policjantom, ale też osobom objętym kwarantanną.

W tym trudnym dla wszystkich czasie prosimy o rozsądek i odpowiedzialność. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną pozostańmy w domu dostosowując się do zaleceń służb sanitarnych. Miejmy świadomość, że wszystkie działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Infolinia NFZ dotycząca koronowirusa: 800-190-590.

koronawirus najnowsze informacje

Fot. i inf.: KPP Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje