piątek, 1 maja 2020 18:17

Nowy sprzęt dla szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej

Autor Marzena Gitler
Nowy sprzęt dla szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej wzbogacił się o nowy aparat do ciągłego leczenia nerkozastępczego, wartość sprzętu to 102, 6 tys. zł.  Uratuje życie chorych na COVID-19.

Nowe urządzenie zastąpi funkcję nerek u krytycznie chorych pacjentów, u których doszło do ich uszkodzenia w wyniku ciężkiej choroby, w tym powikłań związanych z chorobą zakaźną COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV2. Zakupiony aparat posiada możliwość miejscowego działania przeciwzakrzepowego co znacznie zmniejsza powikłania, które są obserwowane w przypadku heparyny.

Zakupiony sprzęt medyczny jest niezbędny do ratowania życia ludzkiego. Realizując pakiet medyczny Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej wyposażamy szpitale, aby ratować zdrowie pacjentów w Małopolsce zakażonych koronawirusem, a służbie zdrowia zapewnić bezpieczną pracę - powiedział wicemarszałek Łukasz Smółka.

W ramach podziału środków w pakiecie medycznym Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej placówka w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymała blisko 1,2 mln zł. Z tych pieniędzy szpital doposażony będzie między innymi w karetkę z wyposażeniem w sprzęt medyczny, łączności i informatyczny w standardzie PRM oraz defibrylator, laryngoskop, maski do wentylacji nieinwazyjnej CPAP, reduktory tlenowe, wózki anestezjologiczne i do transportu pacjentów potencjalnie zakaźnych oraz, sprzęt i środki do dezynfekcji.

inf. i foto: UMWM

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje