środa, 24 czerwca 2020 06:26

Urlop w Zakopanem - dlaczego warto się zdecydować?

Autor Głos 24
Urlop w Zakopanem - dlaczego warto się zdecydować?

Wyjazd w góry na urlop lub wakacje z dziećmi to bardzo dobry pomysł. Raz, że nie mamy do nich zbyt daleko a dwa, że nie będziemy nudzić się ani przez chwilę na takim wypoczynku. Jakie zalety ma Zakopane i jego najbliższe okolice? Komu będzie podobał się urlop w tym miejscu? Czego możemy spodziewać się po lokalnej bazie hotelowej i atrakcjach, z których można skorzystać podczas wypoczynku? Kiedy warto wybrać się do Zakopanego - na zimę czy latem?

1. Nie trzeba jechać daleko, by docenić naturę

2. Każdy znajdzie coś dla siebie

3. Dobry urlop zarówno dla rodziny, jak i dla singla

Nie trzeba jechać daleko, by docenić naturę

Jedną z największych zalet Zakopanego jest fakt, że mamy go blisko. Niezależnie od środka transportu, jaki wybierzemy, podróż zajmie nie więcej niż dzień - chociaż w przypadku samolotu możemy skrócić ten czas nawet do godziny. Nie trzeba zatem pokonywać tysięcy kilometrów żeby znaleźć się w pięknej scenerii, bogatej w uroki przyrody i nieco inną florę i faunę. Również w kwestii samej bazy noclegowej samo miasto jak i okolice prezentują się na światowym poziomie. Jeśli chodzi o górskie apartamenty, Zakopane posiada szeroką gamę noclegów dostosowaną cenowo na każdą możliwą kieszeń - od domków z bali i kwater prywatnych, aż po hotele wyposażone w segment SPA i odnowy biologicznej.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Zakopane jest miejscem, w którym możemy znaleźć każdą możliwą formę relaksu. Fani gór i pieszych wędrówek mogą cieszyć się bogactwem szlaków o różnym poziomie trudności, amatorzy sportów wszelakich mają do dyspozycji wycieczki rowerowe, konne, a także spływy kajakowe i inne atrakcje, a wielbiciele spokoju i relaksu mogą cieszyć się pięknem natury podczas zabiegów relaksujących na terenie nowoczesnego hotelu. Niezależnie od tego, czy wybierzemy się w góry latem, czy zimą zawsze będziemy mieć tutaj co robić i nie będziemy nudzić się nawet przez jeden dzień swojego wypoczynku.

Dobry urlop zarówno dla rodziny, jak i dla singla

Apartamenty w Zakopanem świetnie nadadzą się nie tylko dla osób jadących samodzielnie lub we dwoje, ale także dla całej rodziny. Podobnie możemy wybierać pomiędzy różnymi atrakcjami - także dla dzieci znajdzie się wiele ciekawych miejsc i zakątków, które będą chciały zobaczyć i odwiedzić. Wycieczka w góry to również świetny pomysł pod względem promowania zdrowego trybu życia zarówno wśród grupy samych dorosłych, jak i w sytuacji gdy jedziemy z naszymi pociechami - w końcu nigdzie nie ma tak rześkiego i przyjemnego klimatu, jak na wysoko położonym terenie.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje