czwartek, 7 października 2021 12:31

Wieliczka. Szkoła w Dobranowicach z patronem i sztandarem

Autor Głos 24
Wieliczka. Szkoła w Dobranowicach z patronem i sztandarem

Dzień 1 października 2021 roku zapisze się w dziejach Szkoły Podstawowej w Dobranowicach jako jeden z najważniejszych. To właśnie wtedy placówka uroczyście przyjęła imię fundatora Szkoły – Wojciecha Kucharskiego oraz sztandar.

Ceremonia rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Dobranowicach. Następnie w części oficjalnej przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce pan Tadeusz Luraniec odczytał Uchwałę Rady Miejskiej z dnia 26 marca br. w sprawie nadania imienia. Rada Rodziców przekazała społeczności szkolnej sztandar.

W części artystycznej uczniowie zwrócili uwagę, że każdy z nas jest wyjątkowy i ważny. Przypomnieli także, jak ważna jest praca zespołowa.

W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł, zastępca Burmistrza ds. społecznych Agnieszka Szczepaniak, Dyrektor Wydziału Szkół i Przedszkoli Anna Całka, Kierownicy Wydziału Szkół i Przedszkoli Justyna Chorobik i Tomasz Machnik, wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie - pani Anna Zdebska, dyrektorzy szkół i przedszkoli Gminy Wieliczka, sołtys Sołectwa Dobranowice –  Ewa Podsiadło, prezes OSP w Dobranowicach Władysław Kucharski oraz wieloletnia dyrektor szkoły w Dobranowicach Małgorzata Kornio. Były przemowy, gratulacje i życzenia. Pani Cecylia Strojna specjalnie na tę okoliczność napisała wiersz – „ Dar serca”. Były też dwa przepyszne torty ze zdjęciami budynku szkoły.

inf. i foto UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje