środa, 18 marca 2020 20:41

Uszyj maski dla tarnowskich lekarzy i pielęgniarek!

Autor Marzena Gitler
Uszyj maski dla tarnowskich lekarzy i pielęgniarek!

"Wspólnie możemy pomóc tarnowskiej służbie zdrowia! Maseczki, na które jest nieustanne zapotrzebowanie może uszyć każdy z nas we własnym domu" - apelują organizatorzy szycia masek dla tarnowskich szpitali. Do akcji i pomocy w walce z koronawirusem może przyłączyć się każdy, ale należy ściśle trzymać się instrukcji.

Służba zdrowia potrzebuje podstawowych zabezpieczeń. Do takich należą maseczki ochronne. Z myślą o wsparciu tarnowskiej służby zdrowia, na stronie Centrum Sztuki Mościce ruszyła właśnie społeczna akcja. Maseczki można uszyć w domu, według instrukcji do pobrania tutaj.

Organizatorzy apelują zarazem, aby maseczki szyli tylko osoby mające w domu wszystkie potrzebne materiały:

- Proszę nie chodzić po sklepach, po hurtowniach, po kwiaciarniach, po znajomych itd. w celu dostania potrzebnych rzeczy, bo zamiast pomóc można narazić samego siebie!

Wyprane i wyprasowane maseczki można zostawiać w:

- Centrum Sztuki Mościce w przedsionku wejścia głównego, od wtorku do piątku w godzinach 10.00 - 16.00

- Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie, od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 - 18.00.

Maseczki należy oddawać BEZDOTYKOWO, bez kontaktu z pracownikiem. Kontakt z koordynatorami akcji pod numerem telefonu - 14 633 46 04

Marcin Kuta, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika, deklaruje:

- Wszystkie dostarczone do szpitala maseczki zostaną wysterylizowane. Pomogą nam przynajmniej w części zabezpieczyć personel i pacjentów, tym bardziej, że nowe procedury sugerują, aby każdy pacjent przybywający do szpitala, zwłaszcza z objawami infekcji maseczkę otrzymał.

inf. i foto: UMWM

koronawirus najnowsze informacje

Tarnów - najnowsze informacje