poniedziałek, 22 sierpnia 2022 11:51

Tu musisz zwolnić na Zakopiance! Ruszył remont w powiecie myślenickim

Autor Marzena Gitler
Tu musisz zwolnić na Zakopiance! Ruszył remont w powiecie myślenickim

W poniedziałek, 22 sierpnia ruszył remont nawierzchni prawej jezdni drogi ekspresowej S7 Stróża - Pcim. Kierowców czekają spore utrudnienia.

Od poniedziałku rozpoczęły się prace remontowe na trzykilometrowym odcinku prawej jezdni drogi ekspresowej S7 Stróża – Pcim. W ciągu najbliższych trzech tygodni wyremontowana i uzupełniona zostanie spękana nawierzchnia.

Wykonawca najpierw sfrezuje całą prawą jezdnię, usuwając warstwę ścieralną i położy nową nakładkę. Remont obejmie też pobocza. Ostatnim elementem będzie odtworzenie oznakowania poziomego. Jeżeli tylko pogoda pozwoli prace te będą wykonywane wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, by zminimalizować utrudnienia w ruchu.

W trakcie remontu prawa jezdnia zostanie zawężona do  jednego pasa ruchu. Utrudnienia dla kierowców obejmą blisko 4-kilometrowy odcinek i będą realizowane etapami od poniedziałku do czwartku. W piątki (na weekend) mają być udostępniane  dwa pasy ruchu (od godz. 12:00 w piątek do godz. 7 w poniedziałek). W weekendy prace nie będą prowadzone. Remont powinien zakończyć się 19 września.

Pierwszy dwukilometrowy odcinek, na którym zostały wprowadzone utrudnianie zostanie objęty pracami od 22 do 25 sierpnia. Kolejne - od 29 sierpnia do 1 września 2022 r. i od 5 września do 8 września.

Każdorazowo w piątek czyli 26 sierpnia, 2 września i  9 września do godzin południowych będzie porządkowany teren wykonanych prac z danego tygodnia i przestawiana czasowa organizacja ruchu na  kolejny etap prac - zapewnia GDDKiA.

W okresie od 12 do 19 września 2022 r. prowadzone będą prace na moście, uzupełnione pobocza, odtworzone oznakowanie poziome oraz wykonywane prace porządkowe.

Terminy realizowanych prac zależne są od pogody. Jeżeli wystąpią opady deszczy będą opóźnienia. Cały remont pochłonie w sumie blisko 3,5 mln zł.

Myślenice - najnowsze informacje