piątek, 22 października 2021 07:23

Uwaga kierowcy w Tarnowie! Tą ulicą nie przejedziecie

Autor Aleksandra Tokarz
Uwaga kierowcy w Tarnowie! Tą ulicą nie przejedziecie

W piątek wieczorem część ulicy Bernardyńskiej zostanie zamknięta dla pojazdów. Ruch zostanie tam wstrzymany aż do kolejnego dnia, do godziny 19. Nieprzejezdny będzie odcinek od Wielkich Schodów po ulicę Szeroką (koło Miejskiego Zarządu Cmentarzy).

W związku z rozbudową sieci ciepłowniczej w rejonie tarnowskiej Starówki w dniach od 22 października od godz. 19:00 do 23 października do godz. 19:00 (piątek i sobotę) zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ulica Bernardyńska na odcinku od Wielkich Schodów do ul. Szerokiej.

Dla zamkniętego odcinka ulicy Bernardyńskiej została wyznaczona trasa objazdowa ulicami: Panny Marii – Narutowicza – Konarskiego – Gumniska – Mostowa – Kołłątaja. Na trasie objazdu zostanie umieszczone specjalne oznakowanie.

Ruch osób pieszych także będzie utrudniony w związku z wyłączeniem odcinka chodnika i koniecznością przejścia przez jezdnię w celu ominięcia miejsca prac budowlanych. Osoby poruszające się pieszo proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności.

W tym czasie autobusy linii nr 2, 9, 12 oraz 30 nie będą się zatrzymywać na przystankach: Bema - Szkoła, Bema - Targowa oraz Lwowska - Szeroka. Objazd będzie się rozpoczynał na rondzie przy ulicy Narutowicza. Potem autobusy przejadą przez ulice Konarskiego, Dąbrowskiego, Kołłątaja, Drzewną aż do ulicy Lwowskiej, gdzie wrócą na starą trasę.

Pracownicy MPEC Tarnów będą prowadzili prace w trybie całodobowym, aby do minimum ograniczyć okres utrudnień w komunikacji.

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje