środa, 1 lutego 2023 15:55

Kraków. Uwagę ochroniarza zwrócił 21-letni Hiszpan. Na miejsce wezwano policję

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Uwagę ochroniarza zwrócił 21-letni Hiszpan. Na miejsce wezwano policję

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sklepie z odzieżą, w jednej z galerii handlowych ukradł towar na ponad tysiąc złotych. Część ubrań złodziej założył na siebie i wyszedł ze sklepu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

30 stycznia, tuż przed godziną 19:00 policjanci z Komisariatu Policji VI w Krakowie udali się do jednej z galerii handlowych na południu Krakowa, gdzie w sklepie z odzieżą miało dojść do kradzieży. Na miejscu funkcjonariusze zastali pracownika ochrony, który wskazał mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież. Jak się okazało, był to 21-letni obywatel Hiszpanii.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna po wejściu do sklepu, wybrał z półek ubrania, część spakował do plecaka, natomiast pozostałe założył na siebie i wyszedł ze sklepu. Złodziej został ujęty przez ochroniarza, który wezwał policję. Wszystkie skradzione rzeczy (o wartości ponad tysiąca złotych) odzyskano i przekazano z powrotem do sklepu. 21-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej jednostki.

Wczoraj, obywatel Hiszpanii usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Inf. i foto: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka