poniedziałek, 4 stycznia 2021 10:30

Nie wiesz co zrobić w ferie z dziećmi? Zobacz porady ekspertek z Fundacji Dzieci w Naturę

Autor Marzena Gitler
Nie wiesz co zrobić w ferie z dziećmi? Zobacz porady ekspertek z Fundacji Dzieci w Naturę

Pomimo rządowych obostrzeń związanych z pandemią i zaleceń, aby dzieci ferie spędzały w domu, możemy niewielkim wysiłkiem sprawić, że nie będą to najgorsze ferie w historii. W naturę - tą dalszą i tą najbliższą - zapraszają przedstawicielki Fundacji Dzieci w Naturę, Anna Warzyńska i Olga Maj.

Jak przygotować się do wypadu do lasu zimą? Dlaczego warto wstać z kanapy i sprzed telewizora i znaleźć czas na spacer? Czym przekonać dzieci do wyjścia z domu, gdy na dworze ziąb? - to pytania, na które odpowiadają doświadczone w organizacji spacerów dla najmłodszych Anna Warzyńska i Olga Maj z Fundacji Dzieci w Naturę.

Anna Warzyńska, jako mam dwójki dzieci, daje też garść praktycznych porad jak zająć dzieci w plenerze i gdzie się wybrać. Te ferie nie muszą być nudne! Zobaczcie naszą rozmowę.

Warto dodać, że krakowska Fundacja Dzieci w Naturę jest autorem spacerownika, który może być pomocą i inspiracją dla rodziców. Spacerownik w pdf można pobrać (zielony pasek na górze strony) na stronie fundacji dzieciwnature.pl. Pomysły na wyprawy można znaleźć też na stronie fundacji na Facebooku: https://www.facebook.com/DzieciwNature

zobacz też:

ZOO w Krakowie zaprasza na ścieżką zimowego zwiedzania
ZOO w Krakowie opracowało mapkę ze ścieżką zimowego zwiedzania. Oprócz niej przygotowano grę terenową dla dzieci a jeszcze tylko dziś można zobaczyć żywą szopkę.
Kraków. Na Starym Mieście stanie blisko 40 szopek. To nie koniec atrakcji
Od jutra Stare Miasto udekoruje blisko 40 szopek. Na wielbicieli szopkowej tradycji czekają również wirtualny spacer szlakiem najpiękniejszych szopek, gra terenowa oraz warsztaty online dla dzieci i rodziców „Ekoszopka pod choinkę”.
Romantyczny i magiczny. Można już zwiedzać Park Duchacki w Krakowie
Zakończono pierwszy etap rewitalizacji parku Duchackiego. Przy stawie pojawiły się pomosty i altana, w której – w ciągu dnia czy wieczorową porą – w romantycznej scenerii, będzie można wypocząć. Mieszkańcy mogą już zobaczyć efekty kilkumiesięcznych prac.

Ekologia - najnowsze informacje